Czytających: 5206

Wałbrzych: Bartłomiej Bonk uznany najlepszym zawodnikiem podczas Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów

Poniedziałek, 19 października 2015, 7:30
Aktualizacja: Środa, 21 października 2015, 8:32
Autor: red.
W niedzielę, 18 października, zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów. Najlepszym zawodnikiem turnieju w klasyfikacji Sinclaira został Bartłomiej Bonk.

W ciągu dwóch dni wałbrzyska publiczność miała okazję zobaczyć najlepszych sztangistów w kraju. Na pomoście w Hali Widowiskowo – Sportowej AQUA ZDRÓJ swoje umiejętności zaprezentowali gwiazdy polskiej i światowej sztangi m.in. Adrian Zieliński – Mistrz Olimpijski z Igrzysk w Londynie, Mistrz Świata z 2010 r. i Mistrz Europy z 2014 r., a także Bartłomiej Bonk – brązowy medalista z Igrzysk Olimpijskich w Londynie, aktualny Mistrz Europy. Łącznie w zawodach wzięło udział 68 zawodników.

Drugiego dnia w zmaganiach sportowych wzięli udział ciężarowcy w trzech kategoriach wagowych. W wadze 62 kg zwyciężył Dariusz Januś. Sztangista uzyskał w dwuboju 242 kg (103 kg + 139 kg), drugiego w klasyfikacji – Adriana Franczyka (Polwica Wierzbno) wyprzedził o kilogram (241 kg), a trzeciego – Patryka Czerwonogrodzkiego (Orlęta Łuków) już o 27 kg (315 kg). W kat. 69 Kg zloto dla Damiana Wisniewskiego (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – 282 kg (127 kg + 155 kg), srebro dla Tomasza Rosoła (KPC Górnik Polkowice) 277 kg (127 kg + 150 kg), trzecie miejsce zajął Piotr Poniedziałek (KS Promień Opelenica) 272 kg (123 kg + 149 kg). Na koniec interesujący przebieg miała rywalizacja w kat. 77 kg. Wygrał ubiegłoroczny mistrz kraju w wadze 85 kg, w tym sezonie szósty atleta ME w kat. 77 kg – Krzysztof Szramiak (MAKS Tytan Oława). W rwaniu mistrz kraju uzyskał 155 kg, w podrzucie zaliczył 180 kg. Drugi był ubiegłorocznym krajowy czempion w tej wadze – Damian Sikorski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) 314 kg (142 kg + 172 kg), a trzeci – także brązowy w 2014 roku – Roman Kliś (KPC Górnik Polkowice) 310 kg (143 kg + 167 kg).