Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Basen i inne tematy poruszone podczas sesji rady miasta

Piątek, 1 marca 2019, 11:36
Aktualizacja: Sobota, 2 marca 2019, 8:54
Autor: PAW
Wałbrzych: Basen i inne tematy poruszone podczas sesji rady miasta
Fot. red
Oprócz uchwały w sprawie zaciągnięcia kolejnego kredytu, radni podczas wczorajszej sesji dyskutowali nad wieloma innymi sprawami dotyczącymi wałbrzyszan.

Skarbnik Ewa Kłusek tłumacząc przyczyny i konieczność zaciągnięcia kredytu, wymieniała zadania, jakie będą realizowane przez Gminę, m.in za te środki. Znalazł się tam zapis mówiący o tym, że Gmina przeznaczy 50 tys. zł na zakup samochodu terenowego dla wałbrzyskiej policji. Fakt ten zaciekawił, ale i trochę zaniepokoił, radnego Jacka Szwajgiera.
- Nie tak dawno Gmina Wałbrzych przeznaczyła milion złotych na doposażenie wałbrzyskiej policji, a jak wiemy pojazdy te poruszają się nie tylko po Wałbrzychu, ale po terenie innych miejscowości Aglomeracji Wałbrzyskiej. Teraz może okazać się, że tylko Gmina Wałbrzych dołoży policji do zakupu samochodu, a inne samorządy tego nie zrobią, a znów z pojazdu korzystać będą wszyscy.

Skarbnik Ewa Kłusek poinformowała również, że 70 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na analizę związaną z budową basenu odkrytego w Wałbrzychu.
- Głównie chodzi o przeprowadzenie analizy demograficznej - tłumaczy skarbnik. - Chcemy wiedzieć, jakiej wielkości powinien to być basen, ile osób deklaruje chęć korzystania z niego i jakie atrakcje wałbrzyszanie chcieliby na tym basenie widzieć oraz ostatecznie, jakie powinno być jego usytuowanie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Biuro Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego UM w Wałbrzychu przeprowadziło wśród wałbrzyszan internetową ankietę na temat usytuowania basenu odkrytego. Wygrała wówczas lokalizacja w dzielnicy Nowe Miasto.

Twoja reakcja na artykuł?

12
36%
Cieszy
3
9%
Hahaha
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
12%
Złości
11
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group