Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5513
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bedą dzielić się dobrymi praktykami w zakresie wychowania

Sobota, 1 grudnia 2018, 8:36
Aktualizacja: 8:41
Autor: red
Wałbrzych: Bedą dzielić się dobrymi praktykami w zakresie wychowania
Fot. red
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu organizuje VI konferencję z cyklu „Dzielenie się dobrymi praktykami", pt.: „Edukacja historyczna a wychowanie do wartości w pracy resocjalizacyjnej", która odbędzie się w środę 5 grudnia w godz. 10.00–14.00 w centrum konferencyjnym Hotelu Ibis Styles w Wałbrzychu, ul. 1 Maja 70.

Celem konferencji jest inspirowanie jej uczestników do rozwoju oraz doskonalenia warsztatu pracy, między innymi poprzez prezentacje dobrych praktyk, wymianę myśli, opinii i doświadczeń.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja do tego, by pochylić się nad rolą naszej polskiej historii w kształtowaniu postaw i wartości w procesie wychowania młodego pokolenia.

Tematyka tegorocznej konferencji obejmuje wykorzystanie edukacji historycznej w wychowaniu do wartości w pracy resocjalizacyjnej. - Pragniemy skupić się na działaniach podejmowanych w pracy z dziećmi i młodzieżą niedostosowaną społecznie lub zagrożoną niedostosowaniem. Chcemy tym doświadczeniem dzielić się z innymi placówkami, jednocześnie czerpiąc inspirację z ich pracy - mówią organizatorzy.

W konferencji wezmą udział dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy i inni specjaliści będący pracownikami placówek resocjalizacyjnych i socjoterapeutycznych oraz instytucji zajmujących się dziećmi i młodzieżą niedostosowaną społecznie lub zagrożoną niedostosowaniem z terenu Dolnego Śląska, a także przedstawiciele sądu, policji, kurateli.

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Honorowym Patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Honorowym Patronatem Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Patronatem Naukowym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
60%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group