Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 2834
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Będą ich uczyć, jak remontować

Sobota, 6 listopada 2010, 19:19
Aktualizacja: Niedziela, 7 listopada 2010, 9:16
Autor: Sven
Wałbrzych/REGION: Będą ich uczyć, jak remontować
Akcja obejmuje nie tylko samorządy
Fot. Sławomir Pawlik
Forum Aktywności Lokalnej, Ośrodek Szkolenia Technicznego, Powiatowy Urząd Pracy oraz gminy: Wałbrzych, Boguszów – Gorce i Mieroszów wspólnymi siłami zrealizują projekt "Krok w przyszłość z nowym zawodem".

Przedsięwzięcie współfinansowane przez Unię Europejską, skierowane jest do osób zagrożonych społecznie. W szkoleniach weźmie udział czterdzieści osób (szesnaście kobiet i dwudziestu czterech mężczyzn). Po dziesięć osób będzie z Mieroszowa i Boguszowa – Gorc, dwadzieścia z Wałbrzycha.

Zanim zostaną „technologami wykończeń w budownictwie”, przejdą kilkunastomiesięczne szkolenia. Jeszcze w listopadzie w Karpaczu przejdą szkolenie motywacyjne. Naukę zawodu rozpoczną od grudnia w Ośrodku Szkolenia Technicznego, gdzie poznają teorię i rozpoczną praktykę. Będą ją kontynuować w firmach remontowych należących do poszczególnych gmin.

Przez cały okres szkolenia, uczestnicy będą otrzymywać stypendium stażowe – około 700 złotych netto oraz 4 złote brutto za każdą godzinę szkolenia, mogą też liczyć na zwrot kosztów dojazdu. Po zakończeniu nauki, również w ramach projektu, każdy z uczestników będzie mógł jeszcze podnieść swoje kwalifikacje na wybranym kursie zawodowym. Koszt kursu nie może jednak być wyższy niż 3 500 złotych.

Osiem najlepszych osób zostanie zatrudnionych przez gminy. Będą pracować przy remontach mieszkań i innych lokali należących do gmin.

Koszt całego przedsięwzięcia to 1 500 000 złotych.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group