Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2819
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będą nowe przedszkola

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Czwartek, 20 maja 2010, 12:16
Aktualizacja: 12:17
Autor: red
Od września bieżącego roku planuje się utworzyć w gminie Głuszyca dwa punkty przedszkolne. A wszystko w ramach realizacji projektów finansowanych z funduszy unijnych.

Urząd Marszałkowski ogłosił właśnie wyniki konkursu na prowadzenie tego typu punktów opieki dla najmłodszych. Dofinansowanie otrzymało 11 z 48 ocenianych projektów, w tym także ,,Głuszyckie przedszkolaki” - projekt złożony przez wałbrzyskie Forum Aktywności Lokalnej.

W ramach realizacji projektu mają powstać dwa punkty przedszkolne – w Grzmiącej i w Głuszycy Górnej, gdzie dzieci w 10-osobowych grupach będą mogły uczestniczyć w zajęciach 6 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Oprócz realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, planuje się także zajęcia dodatkowe - język angielski, rytmika, elementy obsługi komputera, edukacja teatralna oraz wycieczki. Dla rodziców przewidziane są warsztaty z logopedą, psychologiem i pedagogiem.

Projekt będzie realizowany od września 2010 do lipca 2012 roku i ma na celu poprawienie poziomu edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich. Oferta dotyczy mieszkańców Głuszycy Górnej oraz Grzmiącej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group