Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5199
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Będzie wspólne stanowisko

Piątek, 27 maja 2022, 14:34
Autor: red
REGION: Będzie wspólne stanowisko
Fot. Gmina Wiejska Kamienna Góra
Dziś odbyło się spotkanie wójtów Gminy Kamienna Góra, Gminy Stare Bogaczowice i Gminy Świdnica w sprawie CPK i kolei dużych prędkości projektowanych na terenie tychże gmin.
- W obronie mieszkańców przed negatywnymi skutkami tej kontrowersyjnej inwestycji łączymy siły. Przygotowujemy wspólne stanowisko, które prześlemy do spółki CPK, Ministerstwa Infrastruktury oraz Kancelarii Premiera RP. Przygotowujemy również spotkania mieszkańców naszych gmin z dolnośląskimi parlamentarzystami. Miejsce i termin spotkania podane zostaną wkrótce - informują samorządowcy.

"Ktoś na mapach narysował sobie kreski i powiedział "o, tędy pójdą tory"... Tak duża inwestycja nie może zostać zrealizowana bez dokładnej analizy - geologicznej, infrastrukturalnej, społecznej oraz przyrodniczej. Kreski na mapie nie odzwierciedlają problemów i wyzwań, które niesie za sobą budowa linii kolejowej. Dlatego w samorządzie siła, który najlepiej zna szanse i zagrożenia globalnych projektów. Działamy wspólnie dla dobra naszych mieszkańców!" - czytamy na profilu społecznościowym Gminy Stare Bogaczowice.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group