Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3747
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: "Betlejemskie Światło Pokoju" w gminie Walim

Wtorek, 20 grudnia 2016, 9:09
Autor: red
REGION, Walim: "Betlejemskie Światło Pokoju" w gminie Walim
Fot. UG Walim
Historia “Betlejemskiego Światła Pokoju” zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych.

Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew.

W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego, pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

“Betlejemskie Światło Pokoju” zostało powitane w Gminie Walim podczas Bożonarodzeniowego Spotkania Opłatkowego. Tradycją naszych gminnych Wigilii stał się podniosły moment, w trakcie którego opiekunowie i wychowankowie z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu przekazują na ręce wójta gminy Walim “Światło”, by ostatecznie mogło ono powędrować do wszystkich domostw naszych mieszkańców.

Obecnie “Betlejemskie Światło Pokoju” dostępne jest w Urzędzie Gminy Walim. Zapraszamy do “pobierania” i rozsyłania Światła, tak aby pojawiając się na wszystkich wigilijnych stołach, swym ciepłem i blaskiem sprawiło, że tegoroczne święta będą pełne radości i miłości.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group