Czytających: 4063

Wałbrzych: Bez litości dla Czarnych

Poniedziałek, 17 maja 2021, 9:05
Aktualizacja: 9:15
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika nie mają litości dla kolejnych ekip. Tym razem pokonali Czarnych Wałbrzych 12–1.

Już w 3. minucie biało-niebiescy wyszli na prowadzenie po golu Piotra Krawczyka. Nieoczekiwanie dwie minuty później padło wyrównanie, bowiem piłkę do własnej bramki skierował Wojciech Frączek. W 18. minucie Górników na prowadzenie wyprowadził najlepszy strzelec klasy A Damian Chajewski. W 24. minucie na 1-3 podwyższył Krawczyk, a po kolejnych trzech minutach na listę strzelców wpisał się Sławomir Orzech. W pierwszej połowie padł jeszcze jeden gol, a jego autorem był Marcin Smoczyk. Po 45 minutach było więc 1-5 i losy meczu rozstrzygnięte. W drugiej odsłonie Górnik nie zwalniał tempa i zaaplikował rywalom jeszcze siedem goli, które zdobyli: Chajewski - 3, Sobiesierski - 2, Rosicki i samobójczą Rudnicki.

Czarni Wałbrzych - Górnik Wałbrzych 1-12 (1-5)

Czarni: Rudnicki - Wszeborowski, Ziątek, Szarek (38' Chodacki), Sęk, Motak, Misiak, Fiszer, Darmochwał, Orłowski, Supik

Górnik: Brzeziński - Krawczyk (75' K. Michalak), Biskup, Sobiesierski, Rzeszotko (65' Bartkowiak), Rosicki, Smoczyk, Frączek (75' Budzyński), Kobylański (65' Grudziński), Orzech, Chajewski.