Czytających: 5509

Borowice: Bez medalu na Górskich Mistrzostwach Polski

Poniedziałek, 12 lipca 2010, 20:22
Aktualizacja: 20:23
Kolarze wałbrzyskiego Górnika wzięli udział w Górskich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Borowicach. Niestety, nasi nie przywieźli z tej imprezy medali.

W rywalizacji juniorek zwyciężyła Monika Żur z KS Luboń Skomielna Biała. Justyna Kwiecińska z wałbrzyskiego Górnika ZS Stare Bogaczowice zajęła 23. lokatę. W wyścigu juniorów zwyciężył Marek Kulas z Floty Gdynia. Z bardzo dobrej strony pokazał się Bartosz Zając, który ukończył start na 13. miejscu. Jego klubowy kolega Damian Lasota minął linię mety na 40. miejscu.

Wśród juniorów młodszych najszybszy był Szymon Rekita z LKS Styropol Warmia Biskupice. Nasi zajmowali następujące pozycje: 9 – Tomasz Wolski, 29 – Jakub Pytka, 56 – Miłosz Podgórski, 87 – Mateusz Kowalski, 119 – Wojciech Głuszek. W kategorii juniorek młodszych triumfowała Katarzyna Kirschenstein z KK Aljot Kenda Ziemia Darłowska. Na 45. miejscu przyjechała Klaudia Zukowska. Urszula Czarnecka była 52., a Marlena Przewięda 53.