Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 2970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Bezpieczne szkoły

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 6:37
Aktualizacja: Wtorek, 1 września 2020, 8:36
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Bezpieczne szkoły
Fot. KMP Wałbrzych
Już jutro zainaugurowany zostanie nowy rok szkolny. Kolejny też raz wałbrzyscy funkcjonariusze przeprowadzą działania prewencyjne oraz edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym tygodniu policjanci obecni będą w rejonach placówek oświatowych. Następny etap działań to pogadanki z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego nt. bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pod koniec sierpnia sprawdzali stan dróg, a także prawidłowość oznakowania pionowego i poziomego przy placówkach oświatowych, tak aby każdy uczeń mógł bezpiecznie dotrzeć do szkoły, a po zajęciach do miejsca zamieszkania.

Od 1 września w okolicach szkół pojawią się dodatkowe patrole Policji. Mundurowi sprawdzą stan techniczny, oznakowanie i wyposażenie autobusów szkolnych. Właściciele firm przewozowych muszą pamiętać, że są odpowiedzialni za bezpieczeństwo przewożonych dzieci. Funkcjonariusze apelują oczywiście do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę, zwłaszcza w rejonach szkół, gdzie w najbliższych dniach kontrolowana będzie prędkość pojazdów.

Podczas pierwszych czterech dni roku szkolnego funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzą również, czy kierujący stosują się do przepisów dotyczących właściwego zachowania się wobec pieszych, a także czy piesi poruszają się w prawidłowy sposób na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników oraz czy nie przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i stosują się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci będą sprawdzać również, czy kierujący, jak i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa w trakcie jazdy, a najmniejsze dzieci umieszczone są w specjalnie do tego przystosowanych fotelikach. Oczywiście spodziewać można się również kontroli stanu trzeźwości kierujących.

W kolejnym etapie funkcjonariusze, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa w trakcie panującej w Polsce epidemii, przygotują spotkania i pogadanki z uczniami. Mundurowi przeprowadzą rozmowy nt. bezpiecznego poruszania się po drogach oraz pomogą najmłodszym poznać przepisy w teorii i praktyce.

Oczywiście nie bez znaczenia jest także postawa samych rodziców i opiekunów. Pokażmy dziecku najbezpieczniejszą drogę do szkoły i z powrotem. Uczmy najmłodszych w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz informujmy o miejscach do tego przeznaczonych. Zwróćmy uwagę na ubiór dzieci i ich plecaki. Wyposażmy je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy. Pozwólmy dzieciom bezpiecznie dotrzeć do szkoły i powrócić do domu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group