Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 5186
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Gmina Mieroszów: Bezpieczniej na DK35

Środa, 6 kwietnia 2022, 13:23
Autor: red
REGION, Gmina Mieroszów: Bezpieczniej na DK35
Fot. GDDKiA
GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę chodników w trzech lokalizacjach w ciągu drogi krajowej nr 35 w powiecie wałbrzyskim. Termin składania ofert to 15 kwietnia 2022 roku.

Trzy zadania

Inwestycja podzielona jest na trzy zadania. Na odcinku DK35 Mieroszów - Kowalowa wybudowany zostanie chodnik i zatoka autobusowa oraz wykonane będzie przejście dla pieszych wraz z doświetleniem.

W miejscowości Stary Dwór wykonawca dokona rozbiórki istniejących miejsc dla osób oczekujących na autobus. Następnie wybuduje chodnik, zatokę autobusową oraz wykona przejścia dla pieszych wraz z oświetleniem i oznakowaniem aktywnym (będzie ono podświetlone, co dodatkowo wpłynie na poprawę bezpieczeństwa).

W Unisławiu Śląskim wykonawca najpierw przeprowadzi rozbiórkę istniejącej wiaty przystankowej. Następnie wybuduje chodnik wraz z zatoką autobusową.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024. Celem Programu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej, co w efekcie ma zmniejszyć liczbę wypadków i ich ofiar.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
2
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group