Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieroszów: Biathlon dla Każdego w Mieroszowie

Wtorek, 30 kwietnia 2019, 10:32
Aktualizacja: 14:12
Autor: PAW
Mieroszów: Biathlon dla Każdego w Mieroszowie
Fot. Gmina Mieroszów/facebook
28 kwietnia w Mieroszowie odbyły się kolejne zawody z cyklu Biathlon dla Każdego.

W dniu 28 kwietnia 2019 roku na Stadionie Sportowym w Mieroszowie odbyły się ogólnopolskie zawody z cyklu „Biathlon Dla Każdego”. Tegoroczna edycja obejmuje 14 zawodów rozgrywanych w różnych miejscowościach w całej Polsce. Dzięki współpracy z głównym organizatorem zawodów - Polskim Związkiem Biathlonu możliwe było zorganizowanie tej imprezy już po raz drugi w naszej Gminie. Gospodarzem mieroszowskiej imprezy był Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.

Gościem specjalnym była Kamila Żuk, polska ,biathlonistka, reprezentantka Polski, olimpijka (PyeongChang 2018), dwukrotna mistrzyni (2018) i wicemistrzyni (2018 i 2019) świata juniorów, medalistka mistrzostw Europy juniorów (2017), mistrzyni Polski seniorek i medalistka tych zawodów.

Kamila Żuk przeprowadziła rozgrzewkę, kibicowała rywalizującym oraz dekorowała zwycięzców.

Swoją obecnością zawody uświetnił również Jerzy Pytasz, Prezes Dolnośląskiego Związku Biathlonu, który w uznaniu działań dla dobra związku i na rzecz jego rozwoju nagrodził Burmistrza Andrzeja Lipińskiego Honorową Statuetką za zasługi dla Dolnośląskiego Związku Biathlonu.

„Biathlon Dla Każdego” to połączenie biegu przełajowego na średnim dystansie ze strzelaniem z broni laserowej. Uczestnicy rywalizują na zasadach podobnych jak w biathlonowym sprincie – startują w 30-sekundowych interwałach, pokonują trzy rundy biegowe, zaliczają dwa strzelania. Różnica jest taka, że obie próby strzeleckie wykonują w postawie leżąc, a za każde pudło otrzymują 20 sekund kary.

Na starcie zawodów w Mieroszowie stanęło blisko 200 uczestników. Najstarszy z nich miał 66 lat, najmłodsza zawodniczka miała zaledwie 4 lata.

Zawodnicy podzieleni byli na kategorie, gdzie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom a zwycięzcy cenne nagrody.

Zwycięstwa w poszczególnych kategoriach odnosili:
P-Dz: Natalia Kwiatkowska
P-Ch: Marcel Wtorek
K1: Hanna Dereń
M1: Igor Chrabąszcz
K2: Milena Liber
M2: Kajetan Urbaniak
K3: Oliwia Arendarczyk
M3: Piotr Garncarek
K Open: Ewelina Jedziniak
M Open: Michał Leszko

PEŁNE WYNIKI na www.bgtimesport.pl/_files/public/wyniki/BDK2019-Mieroszow.pdf

Stałym elementem tegorocznej edycji zawodów jest klasyfikacja rodzin, czyli Family Cup. Na zwycięzców „Family Cup” czekały niezwykle atrakcyjne nagrody takie jak voucher- wstęp do ZOO w Łącznej oraz voucher na pobyt w Hostelu Sport w Dusznikach-Zdroju. W Mieroszowie zwyciężyli w niej Grzegorz, Sylwia, Victoria oraz Oskar Mańscy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group