Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2670
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Biblioteczne sukcesy

Środa, 2 stycznia 2013, 11:23
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:47
Autor: PAW
REGION, Czarny Bór: Biblioteczne sukcesy
Fot. PAW
Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze może się w ostatnich tygodniach pochwalić kilkoma sukcesami.

11 grudnia 2012 roku została opublikowana pełna lista laureatów II edycji Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka”. Konkurs Grantowy "Aktywna Biblioteka" realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP) jest skierowany do Bibliotek Partnerskich i Bibliotek Wiodących biorących udział w Programie Rozwoju Bibliotek.

Konkurs stwarza niepowtarzalną szansę na wprowadzenie w życie części wieloletniego Planu Rozwoju Biblioteki, a tym samym sprawdzenie w praktyce wiedzy zdobytej na szkoleniach. Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze znalazła się w gronie finalistów. Do konkursu GBP złożyła dwa wnioski: „Akademia Malucha”, „Bez przeszłości nie ma przyszłości”, które zostały pozytywnie ocenione przez członków Komisji Grantowej. Akademia przyznała placówce dwa granty po 5000 zł. Na ogólną liczbę 418 wniosków złożonych przez biblioteki z całego kraju, 207 projektów zostało zarekomendowanych przez ekspercką Komisję Grantową.

Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze znalazła się w 30 bibliotek, które w drodze konkursu zostały włączone do udziału w projekcie „Prosto i przystępnie o domowych finansach: spotkania w bibliotece”. Projekt organizowany jest przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach komponentu „Organizacje pozarządowe bibliotekom” Programu Rozwoju Bibliotek.

Projekt będzie realizowany w bibliotece w pierwszym półroczu 2013 roku. Podczas czterech dwugodzinnych spotkań prowadzonych przez trenera edukacji finansowej, uczestnicy zapoznają się z tajnikami mądrego gospodarowania budżetem domowym. Proponowane tematy spotkań: jak racjonalnie zarządzać domowym budżetem?, czy warto zakładać konto w banku?, jak rozsądnie oceniać oferty kredytowe banków, ubezpieczeń itp.?, dlaczego warto oszczędzać i planować swoje finanse?

Uczestnikom spotkań, a także pozostałym mieszkańcom, organizatorzy zapewniają w bibliotece dostęp do materiałów edukacyjnych z tego zakresu w wersji tradycyjnej i elektronicznej. Terminy spotkań planowane są w marcu i kwietniu. Zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich chętnych mieszkańców gminy Czarny Bór. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu: 74 84 50 242.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group