Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4299
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bieg Pokoju w Wałbrzychu

Poniedziałek, 16 maja 2022, 6:48
Aktualizacja: 9:29
Autor: red
Wałbrzych: Bieg Pokoju w Wałbrzychu
Fot. archiwum
Bieg Pokoju – Sri Chinmoy Oneness–Home Peace Run, to niezwykły bieg z pochodnią, którą niosło setki tysięcy biegaczy–wolontariuszy w ponad 140 krajach. Pochodnia symbolizuje wszystko, co nas łączy, niezależnie od naszej narodowości, kultury i wiary – symbolizuje przyjaźń, zrozumienie, pokój i harmonię. Każdy może dołączyć do sztafety, dołożyć swoją dobrą wolę i wysłać ją dalej, na cały świat.

Świat jest tak dobry, jak dobrzy są w nim ludzie. A kiedy biegniesz z pochodnią długie kilometry po najróżniejszych ziemiach świata, widzisz i czujesz, że świat jest pełen dobrych ludzi. Gdy zrobimy jeden krok w kierunku otaczającego nas świata, świat zrobi dwa kroki w naszym kierunku. Dla biegaczy Biegu Pokoju doświadczenie przyjaźni, pokoju i harmonii staje się namacalną rzeczywistością każdego dnia.

Wspólnie z biegaczami z różnych krajów odwiedzamy szkoły i domy dziecka, poprzez zabawy, konkursy i opowiadania pokazujemy dzieciom na ich własnym przykładzie, jak ludzie z różnych krajów mogą ze sobą współpracować, biegać i żyć w zgodzie. Dzieci i nauczyciele mogą potrzymać Pochodnię Pokoju, wysyłać tym swoje intencje do przyjaciół w innych miastach i krajach.

Do sztafety zapraszamy wszystkie miasta i wsie na trasie! Integralną częścią pomyślnego przebiegu imprezy jest współpraca z samorządem, kołami hobbystycznymi, szkołami i innymi wolontariuszami. Bieg Pokoju, to wydarzenie czysto niekomercyjne. Bez dobrej woli i wkładu każdego z Was ten projekt nigdy by się nie odbył.

Do Wałbrzycha sztafeta zawita 17 maja 2022 roku. O godzinie 12:30, w obecności p. prezydent S. Bielawskiej biegacze symbolicznie uhonorują jedno z drzew w Parku im. króla Jana Sobieskiego tytułem „Drzewo pokoju”, jest to praktyczny wymiar jak uskuteczniać ideę Pokoju.

Więcej o biegu: https://www.peacerun.org/pl/

Rozpiska miejsce postoju w Wałbrzychu i okolicy:
Zagórze Śl. (most) ok, 11:05 godz.
Wałbrzych – Park Sobieskiego, Drzewo Pokoju (centralnie zlokalizowany potężny buk) ok. 12:30 godz.
Wałbrzych – pl. Magistracki ok. 13:10 godz.
Wałbrzych – ok. Zespół Szkół Zawodowych, ul Mickiewicza 24 ok. 13:30
Mieroszów-Zdonov ok. 15:45 godz.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
3
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
2
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group