Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3474
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Biegające Anioły Hospicjum

Sobota, 25 maja 2019, 11:22
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Biegające Anioły Hospicjum
Fot. Robert Bajek
500 kilometrów w 50 godzin. I 50 000 złotych dla wałbrzyskiego hospicjum. Z przesłaniem "Żyjąc – zwolnij, biegnąc – pędź – myśl o innych – byle wytrwale" Biegające Anioły Hospicjum wyruszyły w trasę.

Grupa biegaczy wyruszyła dzisiaj w towarzystwie wolontariuszy, rowerzystów, dwóch busów z uczestnikami i samochodu technicznego z Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, aby dobiec do Latarni Morskiej w Kołobrzegu. Na pokonanie tej 500-kilometrowej trasy biegnący w sztafecie uczestnicy wyznaczyli sobie limit czasowy 50 godzin. Cel biegu jest bardzo szczytny: zbiórka środków dla wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II. Biegacze chcą zebrać 50 000 złotych. Sztafeta będzie biegła bez przerwy, a biegacze będą się zmieniać co 10 kilometrów. Akcja "Biegające Anioły Hospicjum" została zorganizowana przez Grupę Biegową Wawrzyn Team i Fitklub24 Wałbrzych.

Podczas biegu jest prowadzona kwesta przez wolontariuszy. Wolontariusze kwestować będą też na miecie w Kołobrzegu. Zbiórka środków prowadzona będzie podczas obchodów Dni Wałbrzycha, prowadzona była również podczas imprez sportowych poprzedzających bieg - na przykład podczas szóstej edycji Półmaratonu Górskiego Jedlina-Zdrój. Każdy może wesprzeć tę akcję poprzez wpłatę na zbiórce internetowej na stronie https://zrzutka.pl/taaj73 . Zebrana kwota zostanie w całości przekazana wałbrzyskiemu hospicjum.

Twoja reakcja na artykuł?

9
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group