Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4504
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Biegali po zamkowych schodach

Wtorek, 12 kwietnia 2011, 7:08
Aktualizacja: 7:09
Autor: Sven
Wałbrzych: Biegali po zamkowych schodach
Fot. Sławomir Pawlik
Siedemdziesięcioro biegaczy rywalizowało w VIII Biegowym Turnieju Rycerskim w Książu. Towarzyszył im silny wiatr i doping licznych turystów zwiedzających dawną posiadłość Hochbergów.

Turniej odbył się po raz ósmy, ale na zamkowych schodach i tarasach biegacze rywalizują od jedenastu lat. W tym roku trasa prowadziła także przez Książański Park Krajobrazowy.

Po raz pierwszy rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, nad którymi patronat sprawowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ponadto w organizacji imprezy pomogli między innymi: BGŻ, Camela, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

- W tym roku frekwencja jest trochę mniejsza niż zwykle. Przyczyną jest silny wiatr, który odstraszył niektórych uczestników. Impreza jest znana w środowisku biegaczy dlatego mamy zawodników nie tylko z Wałbrzycha, ąle z Poznania, Wrocławia, Bielawy, Kamiennej Góry, Boguszowa – Gorc i innych miejscowości. W przyszłym roku będziemy zabiegać Ministerstwie Sportu i Turystyki o dofinansowanie Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Dzięki temu zawody te nabiorą rangi ogólnopolskiej. Mam nadzieją, że na stałe wpiszą się bo sportowego kalendarza w naszym kraju – powiedział Marek Henczka, współorganizator imprezy i Mistrz Europy w biegu po schodach - POLTEGOR Wrocław w kategorii M – 40.

W biegu głównym pierwsze miejsca zdobyli: wśród mężczyzn – Piotr Holly pokonując trasę liczącą w tym roku 5 km w czasie 14 minut i 50 sekund, wśród kobiet pierwsza była  Anna Ficner, której do pokonania trasy 3 kilometrowej wystarczyło 8 minut i 42 sekundy. W ramach Biegu Tarasami i schodami odbyły się I Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu po schodach.  Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
M-1 (13/15 lat) - Fabian Borcz,
K-1 (13/15 lat) - Olga Granos
M-2 (16/18 lat)  - Dariusz Zaczyk
K-2 (16/18 lat) - Nikola Wolska

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group