Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 2084
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

BIKAWOK ma się dobrze

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 23 kwietnia 2010, 7:28
Aktualizacja: 15:06
Autor: Sven
10–lecie członkowie BIKAWOK obchodzili w gronie przyjaciół
Fot. Krzysztof Żarkowski
W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Białym Kamieniu miał miejsce wernisaż wystawy prac Grupy Twórczej Bikawok.

W skład grupy wchodzą: Aleksandra Bogus, Danuta Polakowska–Rawicka, Agnieszka Felicka, Paulina Felicka, Danuta Kucharska, Justyna Lipiak, Barbara Malinowska, Józef Mierzwa, Anete Mikuła, Agata Prajel, Krystyna Sarnowska, Bogumiła Stęszewska, Zdzisław Szpak, Katarzyna Spytek, Dorota Ćwirka, Leokadia Grot. Opiekunem zespołu jest Stanisław Białowąs. Niestety na otwarciu wystawy nie wszyscy mogli być obecni.

W Galerii „48” zaprezentowane zostały obrazy olejne, akwarele, grafiki, rysunki i rzeźby z różnych lat działalności grupy. Artyści uczestniczą w wielu cyklicznych imprezach w Wałbrzychu, Sokołowsku, Mieroszowie i innych miejscowościach. Swoje prace wystawiali również w Niemczech. Z ich inicjatywy powstała, być może jedyna na świecie, galeria w normalnie funkcjonującej remizie straży pożarnej w Sławie Śląskiej.

Zwyczajem grupy jest pasowanie na malarza lub rzeźbiarza, odpowiednio pędzlem lub dłutem. Z okazji dziesięciolecia istnienia GT BIKAWOK zaszczytu pasowania na malarza dostąpiły: Danuta Kucharska i Katarzyna Spytek.

Życzymy GT BIKAWOK wielu kolejnych jubileuszy oraz wielu twórczych inspiracji.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group