Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2846
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bike Maraton w Górach Sowich

Środa, 17 lipca 2019, 18:43
Aktualizacja: Czwartek, 18 lipca 2019, 8:45
Autor: PAW
REGION: Bike Maraton w Górach Sowich
Fot. organizatorzy
Bike Maraton zaprasza do Bielawy! Jeśli letnie upały nie dołożą się do czekających nas atrakcji, to i tak dystans GIGA wygląda w Bielawie na morderczy (tradycyjnie zresztą, bo trasa najdłuższego dystansu tej edycji Bike Maratonu zawsze naszpikowana jest trudnościami i wymagającymi odcinkami). Będą wspinaczki i zjazdy krętymi dolinami, będą widokowe odcinki sowiogórskim grzbietem, będzie zjazd z Kalenicy na Przełęcz Jugowską. Będzie 70 km, ale prawie 3000 m w pionie. Profil trasy dokładnie pokazuje, że odpocząć będzie można dopiero na ostatnich kilometrach.

Start dystansu GIGA o godz. 10:00.

MEGA (46 km i 1800 m przewyższeń) również wysoko stawia poprzeczkę. Najpierw wyjazd z terenu OWW Sudety, pożegnanie z plażowaniem nad Jeziorem Bielawskim i podjazd na Trzy Buki. Będzie też Kalenica i sporo kilometrów pokrywających się z trasą GIGA.

CLASSIC ma tylko 26 km, ale przewyższenie sięga 900 m. Po starcie tak samo jak reszta dystansów, ale po zjeździe z Trzech Buków już nieco inaczej, a dalej przez rozjazd między trasami w okolicach Leśnego Dworku już w kierunku jeziora. Jeszcze powrotny podjazd na Trzy Buki i singiel sprowadzający do mety. I już wiadomo, skąd bierze się tu 900 m w pionie.

Start dystansów CLASSIC i MEGA (podział na sektory startowe!) o godz. 11:00.

FUN (450 m w pionie i 14 km) – kolejny raz mamy na Bike Maratonie najkrótszy wyścig dedykowany najmłodszym, nastoletnim, kolarzom. Tylko dwa ostatnie kilometry pokrywają się z dojazdem do mety pozostałych dystansów. Zarówno podjazdy, jak i zjazdy będą tu szerokie, bezpieczne i pozbawione technicznych trudności. Tu mogą wystartować naprawdę wszyscy – i ci najmłodsi, i ci najstarsi. O tych naprawdę najmłodszych też nie zapominamy – kolejna porcja wyścigów Sonko Kids Bike Maratonu już przygotowana!

Start dystansu FUN o godz. 11:15.

Biuro zawodów działa na miejscu już w piątek (OWW Sudety, ul. Wysoka) w godz. 16:00 – 21:00.
W sobotę w godz. 8:00 – 11:15 (dla GIGA do 9:45!). Wydawanie pakietów do godz. 15:30.

Niedziela to nie koniec sportowych wrażeń i emocji u podnóża Gór Sowich. Dzień po Bike Maratonie odbędzie się w Bielawie kolejna edycja cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg – IV Półmaraton Górski Kalenica i Bielawska Dwunastka, a także II Ultramaraton Gór Sowich Ultra Sowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group