Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 3085
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bike Maraton w Wałbrzychu

Niedziela, 25 maja 2014, 17:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 maja 2014, 14:35
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Bike Maraton w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj spod Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA–ZDRÓJ wyruszył Bike Maraton, należący do najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce. Uczestnicy, których na starcie zjawiło się ponad 1100 mieli do pokonania 3 różne trasy do wyboru, różniące się dystansem i stopniem trudności.

Trasa Mini był to najkrótszy dystans do pokonania. Liczyła 21 kilometrów i prowadziła na szczyt Chełmca. Licząca 53 kilometry Trasa Mega również przebiegała przez szczyt Chełmca i biegła dalej w kierunku Masywu Trójgarbu. Najdłuższa, licząca 75 kilometrów Trasa Giga polegała na dwukrotnym pokonaniu odcinka wokół Trójgarbu. Po starcie wszystkich grup do wyścigu przyszedł czas na rozegranie Dziecięcego Bike Maratonu. Najmłodsi rywalizowali na bieżni stadionu przy ulicy Ratuszowej.

Podczas imprezy nie zabrakło również dodatkowych atrakcji, takich jak na przykład prezentacja samochodów 4x4, prezentacja rowerów firmy SCOTT, w tym roweru SCOTT GENIUS 700 SL, stanowiącego główną nagrodę sezonu BTM 2014, odbywały się też różnego rodzaju konkursy. Puchary dla zwycięzców wałbrzyskiego Bike Maratonu ufundował Prezydent Miasta Wałbrzych Roman Szełemej.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group