Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4666
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bilardowe szaleństwo

Poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 8:35
Aktualizacja: 12:07
Autor: red
Wałbrzych: Bilardowe szaleństwo
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony piątek na terenie kompleksu Hotel & Restauracja Maria w Wałbrzychu zorganizowane zostały II Mistrzostwa Wałbrzycha Służb Mundurowych w Bilardzie. Do turnieju, który honorowym patronatem objęli Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej i Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu podinsp. Krzysztof Lewandowski, zgłosiło się 28 zawodników i zawodniczek. W zawodach wystartowali między innymi funkcjonariusze wałbrzyskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej.

Tuż przed turniejem przeprowadzone zostało losowanie. Każdy z zawodników miał do rozegrania przynajmniej dwa mecze na zasadach 2ko. Pomimo amatorskiego charakteru rozgrywek zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom sportowy.

Najwięcej emocji przyniósł pojedynek ćwierćfinałowy pomiędzy policjantem Pawłem Głębockim z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu a późniejszym zwycięzcą Marcinem Korusem z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Walka toczyła się do ostatnich bil i zakończyła się wynikiem 3:2.

Nagrodę w kategorii kobiet zdobyła Nikola Foryś z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Najlepszą czwórkę zawodów stanowili, podobnie jak rok temu: Marcin Korus, Maksymilian Łatka, Leszek Szubicki i Janusz Kowalski, którzy zmierzyli się w meczach półfinałowych. Zwycięsko z tych pojedynków wyszli Marcin Korus i Leszek Szubicki.

Mecze półfinałowe:

Marcin Korus - Maksymilian Łatka 3-1
Janusz Kowalski - Leszek Szubicki 0-3

Wielki finał był w przeciwieństwie do poprzedniego roku jednostronny, zakończony zwycięstwem Marcina Korusa. W meczu o trzecie miejsce Janusz Kowalski zrewanżował się za porażkę w I Mistrzostwach wygrywając z Maksymilianem Łatką wynikiem 3:1.

Mecz o 3 miejsce:

Janusz Kowalski - Maksymilian Łatka 3-1

Finał:

Marcin Korus - Leszek Szubicki 4-1

Oprócz wymiaru sportowego zawody miały na celu integrację wszelkiego rodzaju służb z regionu wałbrzyskiego. To niewątpliwie się udało, a turniej przebiegał się w bardzo dobrej atmosferze mimo zaciętej rywalizacji sportowej.

Należy podkreślić, iż impreza takiej rangi mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Terenowego NSZZP Policjantów w Wałbrzychu. Sponsorami turnieju były także firmy: Hotel & Restauracja Maria, Zimny, MOSiR Szczawno-Zdrój, Powi Trans, Maxpol, Decathlon, Area, Gryf, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauki o Zdrowi z filią w Szczawnie-Zdroju, Michał Łukasin Usługi Ogólnobudowlane.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group