Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2535
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bilety na Festiwal Kwiatów i Sztuki już w sprzedaży

Niedziela, 8 stycznia 2017, 11:25
Aktualizacja: 11:31
Autor: red
Wałbrzych: Bilety na Festiwal Kwiatów i Sztuki już w sprzedaży
Fot. red
W tym roku na gości czeka prawdziwa eksplozja kolorów, fantazyjne motywy oraz cała masa atrakcji i występów artystycznych. Spędźcie ten weekend majowy w Zamku Książ i bawcie się podczas XXXIX Festiwalu Kwiatów i Sztuki.

Informujemy, że w dniach 29.04 -03.05.2017 r. teren Festiwalu Kwiatów i Sztuki obejmować będzie Zamek Książ, Przedzamcze i tarasy. Bilet zakupiony na festiwal upoważnia do zwiedzania zamku i uczestnictwa w przewidzianych atrakcjach.

Godziny otwarcia kas biletowych 09:45 - 18:00
Godziny otwarcia festiwalu 10:00 - 19:00

W dniach 29.04-03.05.2017 r. kasy biletowe znajdować się będą przed budynkiem bramnym zamku, a wstęp na przedzamcze będzie biletowany.

Majowy „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to sposób w jaki witamy powracającą do życia wiosnę: poprzez girlandy kwiatów, zachwycające aranżacje florystyczne, niesamowite występy artystyczne, pokazy i animacje, tańce dworskie oraz warsztaty formowania drzewek bonsai. W tym czasie Zamek Książ zamienia się w bijące serce Dolnego Śląska – to właśnie tu gromadzi się tysiące turystów, fascynatów roślin i miłośników ogrodnictwa z całej Polski. Bajeczny wygląd zamku połączony z wyjątkowym programem artystycznym, sprawia, że „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to jedna z najciekawszych, i na pewno najbarwniejszych, propozycji na spędzenie majówki w Polsce.W Książu kochamy kwiaty, a ich święto celebrujemy hucznie! Dzięki Stowarzyszeniu Florystów Polskich cały kompleks wręcz tonie w roślinach, a aranżacje kwiatowe mistrzów florystycznych w zamkowych salach przekraczają granice wyobraźni. Czy jesteście gotowi na ogromną dawkę kreatywności? Przygotujcie się na prawdziwą podróż do Krainy Czarów, ponieważ od 29 kwietnia do 3 maja 2017r. będziecie wręcz „oczarowywani” stworzonymi przez nich dekoracjami! Oczywiście jak każdego roku do zamku przybędzie ponad 250 wystawców, a wraz z nimi wielu ogrodników, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów. Nie zabraknie również winnic i… na pewno nie zabraknie niczego! W programie jak zawsze przewidziany zostanie również szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych już całkiem dorosłych: wystawy, warsztaty florystyczne, projekcje, wykłady historyczne, tańce dworskie, pokazy cukiernicze.

Szczegółowe informacje dotyczące cen biletów na stronie: www.ksiaz.walbrzych.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group