Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1487
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Biuro Porad Obywatelskich ma 5 lat

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 25 maja 2012, 8:02
Aktualizacja: 8:04
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
Powszechnie wiadomo, że nieznajomość prawa szkodzi. Wielu z nas przekonało się boleśnie, że to stare, rzymskie przysłowie jest wciąż aktualne. Działa jednak w Wałbrzychu stowarzyszenie, którego misją jest, aby z powodu nieznajomości prawa oraz braku pieniędzy, nikt nie poniósł szkody. Od maja 2006 roku, kiedy to Stowarzyszenie Obrona Praw Człowieka i Obywatela „St.O.P." uruchomiło Biuro Porad Obywatelskich minęło 5 lat.

W tym czasie biuro udzieliło wsparcia i fachowej pomocy setkom osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
- Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że możemy po prostu pomagać. Wielu osób nie stać na prawnika, nie wiedzą, gdzie się udać, żeby wyjść z trudnego położenia. Nasi doradcy oraz prawnicy rozwiązują sprawy kompleksowo, uwzględniając indywidualną sytuację naszych klientów. Mam nadzieję, że na stałe „wtopimy” się w wałbrzyski krajobraz, że mieszkaniec Podgórza, Sobięcina czy Podzamcza będzie umiał do nas trafić. Tu jest duża rola lokalnych mediów, aby im to zwyczajnie uświadomić- mówi Wanda Bielańska szefowa biura.

Honorowy patronat nad biurami poradnictwa sprawuje Rzecznik Praw Obywatelskich i to właśnie ta instytucja jest gwarantem rzetelności, solidności i fachowości usług świadczonych przez doradców. Wszystkie porady i sprawy klientów Biura prowadzone są bezpłatnie.

Jak twierdzi Wanda Bielańska, Biuro Porad Obywatelskich to miejsce, w którym doradca wysłucha i pomoże rozwiązać problem, zdiagnozuje jego przyczynę, poszuka możliwych rozwiązań i skieruje do właściwej instytucji lub organizacji udzielającej specjalistycznej pomocy.
- Czekamy na Państwa w naszym Biurze przy ulicy Mickiewicza 29. Wskazane jest wcześniejsze umówienie się z doradcą. Telefon do biura 74/ 665 16 60, mail: wbpo@poczta.fm – mówi Wanda Bielańska.

Bezpłatnych porad i informacji Biuro udziela w sprawach:
-mieszkaniowych
-rodzinnych
-świadczeń socjalnych i z ubezpieczenia społecznego
-zatrudnienia i bezrobocia
-niepełnosprawności
-kontaktu obywatela z instytucją
-pozbawienia wolności
-spadków
-sporów sąsiedzkich
-zadłużeń
-własności i innych praw
-porady dla cudzoziemców
-pomoc w konstruowaniu pism urzędowych i sądowych.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group