Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Blisko 4 promile

Czwartek, 26 listopada 2020, 6:42
Autor: red
Wałbrzych: Blisko 4 promile
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze wyeliminowali na początku tego tygodnia z ruchu dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów pod wpływem alkoholu. Jeden z mężczyzn posiadał dodatkowo dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami, a drugi – mający blisko 4 promile alkoholu w organizmie – miał cofnięte uprawnienia.

W poniedziałek po godzinie 21:00 policjanci prewencji drugiego komisariatu zatrzymali przy ul. Świdnickiej 36-letniego mieszkańca naszego miasta, który poruszał się samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada również dwa aktywne od tego roku zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczone przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

We wtorek nad ranem – około godziny 8:30 - w ręce policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy wpadł podczas kontroli drogowej 27-latek. Jechał on ul. również ul. Świdnicką w Wałbrzychu samochodem osobowym pomimo orzeczonego zakazu kierowania pojazdami wydanego w 2019 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, a obowiązującego do 2022 roku.

Tego samego dnia około godziny 22:50 inni funkcjonariusze „drogówki” – tym razem na ul. Fortecznej w Wałbrzychu – zatrzymali 37-letniego mieszkańca naszego miasta. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u kierującego 3,85 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna decyzją wydaną przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha w 2017 roku miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wczoraj w nocy natomiast – po godzinie 1:00 - policjanci ruchu drogowego na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu kontrolowali jeszcze 33-latka. Wałbrzyszanin wsiadł do samochodu, pomimo iż w 2016 roku – również decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha - utracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz wszyscy podejrzani staną przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, bądź pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami można trafić za kraty więzienia na 2 lata.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
67%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group