Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2097
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Blisko 7 milionów złotych dla Gminy Głuszyca

Piątek, 2 czerwca 2017, 12:08
Autor: red
REGION, Głuszyca: Blisko 7 milionów złotych dla Gminy Głuszyca
Fot. UM Głuszyca
Gmina Głuszyca uzyskała dofinansowanie w wysokości 6 milionów 839 tys. 319,41 zł na realizację projektu Eko Gminy–montaż instalacji OZE w dorzeczu rzek Barycz i Bystrzyca. Przyznane dofinansowanie stanowi 85% kosztów całkowitych inwestycji, która obejmuje kwotę 8 milionów 069 tys. 798 zł.

Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 oprócz Gminy Głuszyca- lidera projektu- otrzymali także trzej partnerzy projektu: Gmina Nowa Ruda, Gmina Niechlów oraz Fundacja IntelEko.pl ze Świdnicy. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup i montaż instalacji do wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych. Głównym celem projektu jest zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, zmierzające do ograniczenia niskiej emisji w gminach objętych projektem.
- Bardzo cieszy nas fakt, że nasz projekt znalazł się na liście podmiotów objętych dofinansowaniem, to wielki sukces. Projekt przyczyni się do poprawy jakości powietrza w dorzeczu rzek Bystrzycy i Barycz. Dzięki pozyskanym środkom finansowym prawie 400 gospodarstw domowych, z czego ponad 140 rodzin w samej Głuszycy, będzie mogło zaoszczędzić pieniądze w domowych budżetach na opłatach związanych z ogrzewaniem czy korzystaniem z energii elektrycznej- dodaje burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group