Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bliżej do powstania centrum przesiadkowego

Niedziela, 29 czerwca 2014, 14:34
Aktualizacja: 14:34
Autor: PAW
Wałbrzych: Bliżej do powstania centrum przesiadkowego
Fot. PAW
Mirosław Siemieniec z PKP potwierdził, że w przyszłym roku powinny ruszyć prace przy budowie centrum przesiadkowego Wałbrzych Śródmieście.

Właścicielem terenu, na którym ma powstać centrum przesiadkowe dla wałbrzyszan oraz osób przyjeżdżających do naszego miasta, jest firma Octava. Pierwotnie na tym terenie miała zostać wybudowana galeria handlowa Magnolia, ale pomysł ten jednak nie wypalił.

Punkt przesiadkowy, łączący komunikację miejską, szynobusową i autobusową komunikację autobusową ma zostać umieszczony na placu zaczynającym się przed wiaduktem na ulicy Wysockiego i ciągnącym się w stronę ulicy Mazowieckiej. Według powstającego planu połączeń kolejowych aglomeracji wałbrzyskiej właśnie w tym miejscu zlokalizowany będzie przystanek. Ponadto z tego punktu będzie można łatwo wyruszyć w dowolnym kierunku miasta, korzystając z miejskiej komunikacji autobusowej.

Centrum przesiadkowe dla autobusów komunikacji miejskiej oraz dalekobieżnej plus dla Kolei Aglomeracyjnej wreszcie rozwiązałoby problem, który pojawił się po tym, jak zlikwidowano w Wałbrzychu dworzec PKS-u.
- Rozpisaliśmy przetarg na utworzenie projektu i w 2015 roku zamierzamy rozpocząć tę inwestycję – mówi Mirosław Siemieniec z PKP.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group