Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4425
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Bogaczowickie opowiadanki

Środa, 18 listopada 2020, 8:35
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Bogaczowickie opowiadanki
Fot. Gmina Stare Bogaczowice
Gminne Centrum Biblioteczno–Kulturalne w Starych Bogaczowicach, w czasie pandemii, wykorzystało Internet do komunikacji z mieszkańcami.

W wirtualnej przestrzeni zrealizowano wiele przedsięwzięć, wśród których znacznie wyróżnia się projekt: „By wygrać z pandemią walki piszemy dla dzieci bajki". Nie jest to „kolejna akcja" przeniesiona do sieci, lecz efekt pracy zespołowej kilku rodzin. Pod okiem Doktor Uniwersytetu Opolskiego Eweliny Koniecznej, mieszkanki Gminy Stare Bogaczowice, przez kilka miesięcy pisały bajki.

Efektem kilkunastu spotkań on-line jest książka „Kwarantanki. Bogaczowickie opowiadanki". Publikacja powstała z potrzeby kontaktu z drugim człowiekiem, wyznania swoich uczuć, pragnień i obaw. Projekt miał na celu m.in. międzypokoleniową integrację rodzin, dlatego też do bajek powstały ilustracje w wykonaniu tatusiów, babć i przyjaciół. Wszystko to nie udałoby się gdyby nie wsparcie zewnętrzne. Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie
w Lubawce".

Książki będzie można wypożyczać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Bogaczowicach od 1 grudnia 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group