Poniedziałek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4643
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Budynek do rozbiórki

Wtorek, 5 września 2023, 10:40
Aktualizacja: 13:02
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Budynek do rozbiórki
Fot. Miasto Kamienna Góra
Miasto Kamienna Góra wkrótce przystąpi do rozbiórki zaniedbanego budynku przy ul. Ściegiennego 10. Niezamieszkała kamienica jest w złym stanie technicznym.
- W tym miejscu powstanie nowy dom z 24 mieszkaniami komunalnymi. Chciałbym, aby budowa ruszyła jeszcze w tym roku. Ponieważ budynek ma mieć konstrukcję modułową, prace powinny potrwać dość krótko. Planujemy, że lokatorzy zaczną wprowadzać się już w 2024 roku – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Miasto Kamienna Góra przygotowało projekt i uzyskało pozwolenie na budowę.

Burmistrz Janusz Chodasewicz podpisał już umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na dofinansowanie prac. Udało się zdobyć z tego źródła 10,6 mln zł.

- Budynek będzie spełniał wyższe normy izolacji cieplnej, będzie wyposażony w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. To pozwala nam ubiegać się o dodatkowe dofinansowanie w BGK. Złożyliśmy w banku wniosek na 1,7 mln zł. Gdy spłyną te środki, koszt budowy będzie dla budżetu miasta minimalny. Praktycznie wszystkie wydatki pokryją pieniądze zewnętrzne – dodaje burmistrz Chodasewicz.

W przetargu, do którego stanęło czterech wykonawców, najtańsza oferta opiewa na ok. 11,8 mln zł. Złożyła ją spółka UNIHOUSE z Bielska Podlaskiego.

Nowy dom będzie miał prawie 1600 metrów kw. powierzchni użytkowej, wysokie na 9 metrów trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną, która pomieści 10 garaży. Zaplanowano w nim ogrzewanie z zastosowaniem pomp ciepła. Na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne, które będą zapewniały prąd do zasilania urządzeń technicznych budynku oraz oświetlenia klatek schodowych. Dom będzie miał także podwyższony standard izolacji, wydatki na ogrzewanie nie powinny być więc wysokie.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group