Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Burmistrz obniżył czynsze

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 14:31
Aktualizacja: Wtorek, 21 kwietnia 2020, 8:47
Autor: red
REGION, Mieroszów: Burmistrz obniżył czynsze
Fot. UM Mieroszów
Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński poinformował o decyzjach, jakie podjął, a które zapewne ucieszą przedsiębiorców z terenu tejże gminy.

"W związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19 podjąłem decyzję o obniżeniu czynszu lokali użytkowych należących do miasta, którego celem jest utrzymanie miejsc pracy w tych firmach, które mają do dyspozycji lokale gminne.
Obniżka czynszu nie obejmuje garaży i pomieszczeń gospodarczych.

W dniu dzisiejszym podpisałem Zarządzenie Burmistrza Mieroszowa nr 60/2020 w sprawie szczególnej formy pobierania czynszu za najem lokali użytkowych stanowiących mienie komunalne Gminy Mieroszów w związku z ograniczeniem prowadzenia przez ich najemców działalności, z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

Z uwagi na ograniczenie prowadzenia działalności najemcy lokali użytkowych stanowiących mienie komunalne Gminy Mieroszów zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Mieroszowa nr 60/2020, mogą ubiegać się o zastosowanie stawki czynszu miesięcznego w wysokości 1 zł/m2 netto powierzchni lokalu, za okres od 1 kwietnia do 30 czerwca br.

Najemcy zainteresowani tą formą wsparcia powinni złożyć stosowny wniosek (wzór wniosku na stronie BIP).

Warunkiem uzyskania obniżki jest brak zaległości na dzień złożenia wniosku w podatku od nieruchomości, a ewentualne zaległości z tytułu najmu lokalu i opłat z nim związanych nie przekraczają wysokości miesięcznego naliczenia za ten lokal.

Informacja o rozpatrzonym wniosku zostanie przekazana Najemcy drogą mailową.

Wypełnione wnioski należy składać ‼do dnia 30 kwietnia 2020 roku w formie elektronicznej na adres e-mail: sekretariat@zgkimmieroszow.pl
Informacje na temat wniosków można uzyskać po numerem telefonu: 791760373.

Z uwagi na termin składania wniosków, faktury, które zostały wystawione na początku kwietnia 2020 r., po rozpatrzeniu wniosku zostaną skorygowane.

Burmistrz Andrzej Lipiński"

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group