Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3512
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Buszowali i kolekcjonowali – wystawa „Kolekcjonerzy przeszłości”

Sobota, 9 grudnia 2017, 14:26
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Buszowali i kolekcjonowali – wystawa „Kolekcjonerzy przeszłości”
Fot. Piotr Skomorokiewicz
W Starej Kopalni otwarta została wystawa pt. „Kolekcjonerzy przeszłości” przygotowana przez grupę dzieci z wałbrzyskich szkół w ramach projektu edukacyjno–artystycznego.

Dzieci biorące udział we wspomnianym projekcie miały okazję do gruntownego poznania wyposażenia magazynu Muzeum Przemysłu i Techniki w Starej Kopalni. Ich zadaniem było znalezienie tam starych przedmiotów, które będą mogły pokazać na wystawie. Pomocną dłoń wyciągnęli również muzealnicy, artyści i animatorzy, którzy pomogli w przygotowaniu tej wystawy. Dodatkowo uczestnicy czterokrotnie wyjeżdżali do zaprzyjaźnionych muzeów na Dolnym Śląsku. Tam brali udział w specjalnych warsztatach poznawczych.
- Są tutaj rzeczy, których normalnie nie znajdziecie Państwo u nas w muzeum. One leżały do tej pory w magazynie i czekały na swoją kolejkę do wystawienia. Także to jest wyjątkowy moment, że możecie je Państwo tu zobaczyć. Dzieci dowiedziały się też o tych przedmiotach, do czego służyły i jak działały – powiedział Paweł Ludwiczak, kurator wystawy.

Po otwarciu wystawy, każde z dzieci stanęło przy swoim przedmiocie i opowiadało zainteresowanym o sposobie działania i historii danego przedmiotu. Przy okazji wystawy uczestnicy utworzyli specjalną grę terenową o nazwie „Maszyna wyciągowa”. Będą mogły w nią zagrać wszystkie dzieci z wałbrzyskich szkół. Elementy tej gry, związanej z górnictwem, znajdują się na terenie Starej Kopalni.

Cały projekt rozpoczął się w czerwcu, a jego zwieńczeniem jest wspomniana wystawa pt. „Kolekcjonerzy przeszłości”, którą można oglądać do 30 stycznia 2018 roku. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group