Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Buty narciarskie – wyprzedaż

Piątek, 29 maja 2020, 7:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: red
Kraj: Buty narciarskie – wyprzedaż
Fot. użyczone
Wiosną często zdajemy sobie sprawę, że musimy wymienić niektóre elementy zimowego wyposażenia sportowego. Jedną z bardzo ważnych rzeczy, które każdego sezonu powinny być sprawne są buty narciarskie. Wyprzedaż to doskonała okazja, by nabyć ten element wyposażenia w korzystnej dla nas cenie. Sprawdźmy, jak dobrać obuwie narciarskie, by w następnym sezonie zapewniło nam najlepsze wrażenia z jazdy.

Rozmiar dopasowany do naszych stóp

Buty narciarskie, by spełniały swoje funkcje, muszą być w pełni dopasowane do użytkownika. W tym przypadku ciężko jest pominąć proces przymierzania i testowania obuwia, gdyż jest to niezmiernie ważne, by te nie wywoływało w nas dyskomfortu. Należy pamiętać, by rozmiar wybierać do długości naszych stóp, mając na sobie techniczne skarpety, najlepiej takie, w jakich wiemy, że będziemy jeździć. W obecnych czasach buty narciarskie posiadają ciepłe skorupy ze specjalnym wypełnieniem, które dobrze utrzymuje ciepło naszych stóp, dlatego nie powinniśmy wybierać za dużego modelu z miejscem na dodatkową skarpetę. Ważne jest również, by buty nie były za małe i nie uciskały nas w żadnym miejscu. Część punktów ucisku możemy wyeliminować przez przymierzenie innego dedykowanego nam modelu - skorupy często różnią się między sobą budową - inne usuniemy dopasowując but wewnętrzny i skorupę do swojej anatomii.

Buty narciarskie powinniśmy wybierać w specjalizującym się w tym sporcie sklepie. Dzięki temu mamy pewność, że placówka, w której będziemy się znajdować będzie posiadała wszystkie sprzęty pomagające nam w przetestowaniu obuwia oraz podjęciu decyzji. Obecnie w wielu sklepach możemy skorzystać także z profesjonalnego bootfittingu rozpoczynającego się od skanu stóp za pomocą urządzeń takich jak Feetbox 3D. Taki proces znacznie ułatwia dalsze przymiarki obuwia, gdyż proponowane są nam modele dopasowane do naszych potrzeb, a także możliwie najlepiej odwzorowujące anatomię naszych stóp.

Twardość i szerokość skorupy

Kupując buty narciarskie musimy zdawać sobie sprawę, że ich parametry muszą być wybrane dokładnie dla naszych potrzeb. Wyróżniamy rozmaite stopnie twardości, a także 3 różne szerokości obuwia narciarskiego.

Flex skorupy oddziałuje na wygodę i responsywność danego modelu. Ustalamy go ze specjalistą, biorąc pod uwagę nasz stopień umiejętności oraz dotychczasowe doświadczenia z jazdą na nartach. Dedykowana nam twardość obuwia będzie również zależna od naszej płci, wieku i wagi - mężczyźni potrzebują modeli o wyższym flexie niż kobiety, dzieci jeżdżą w bardzo miękkich butach.

Szerokość w obuwiu narciarskim dla dorosłych najczęściej wyróżniana jest na 3 rodzaje - obuwie wąskie, średnie i szerokie. Modele o najwęższej skorupie dedykowane są osobom najbardziej zaawansowanym. Średnie są połączeniem komfortu i precyzji, spełniającym swoje zadanie u narciarzy rekreacyjnych. Szerokie skorupy dedykowane są osobom początkującym, a także posiadającym szerokie lub bardzo wrażliwe stopy.

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Buty narciarskie - wyprzedaż czy zakup w sezonie?

Wiele osób wciąż obawia się zakupu butów narciarskich w wyprzedaży. Nie ma jednak do tego powodu, gdyż takie promocje obejmują towar, który wciąż jest pełnowartościowy i nowy. Jeżeli w sezonie okazało się, że nasze buty nie spełniają już naszych wymagań lub ich żywot dobiega końca, to jak najbardziej powinniśmy korzystać z wyprzedaży. Dzięki temu znacznie niższym kosztem wyposażymy się w nowy sprzęt narciarski, którym będziemy cieszyć się w przyszłym sezonie.

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego miłośnika sportów zimowych są buty narciarskie. Wyprzedaż to doskonała okazja, by nabyć pełnowartościowy, nowy model w niższej cenie. Warto swoje obuwie wymieniać regularnie, by stale jeździć komfortowo i być na czasie z wprowadzanymi technologiami.

Zainteresowany wyprzedażą nart? #Zostańwdomu i kup online na -> SnowShop.pl

Sklepy stacjonarne:
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group