Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 5900
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Był dzień otwarty

Piątek, 4 czerwca 2021, 9:35
Aktualizacja: 11:38
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Był dzień otwarty
Fot. organizatorzy
Dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej–Curie w Szczawnie–Zdroju za nami.

W środę 2 czerwca 2021 zorganizowany został DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju. Zainteresowanie było ogromne. Przybyli uczniowie ósmych klas szkół wałbrzyskich i powiatowych, zawitały nawet zainteresowane osoby ze Świebodzic i Kamiennej Góry.

Przygotowano się na wszystkie ewentualności frekwencyjne, dlatego w „godzinach szczytu”, kiedy sale, w których prowadzone były warsztaty tematyczne, były zajęte, można było przekierować oczekujących do szkolnego ogrodu, gdzie w pięknym plenerze można było pod okiem fachowca (Małgorzata Lenczewska) zaprojektować układ sadzonek w ozdobnej donicy, czy zaprojektować kształt ogrodu.

W szkolnym laboratorium, pod opieką prof. Doroty Starosty, odbywały się bardzo spektakularne i ciekawe zajęcia z chemii. W sali spedytorów prowadząca prof. Agnieszka Pieprzyk pokazywała, jak formować paletowe jednostki transportowe, zapraszała także do takiego formowania osoby z sali. W przestronnej sali nr 25 uczniowie mający zacięcie artystyczne mogli pod opieką prof. Beaty Wilczewskiej samodzielnie wykonać sgraffito, a także namalować mandalę na „plasterku” drewna. W jednej z sal, nauczyciel biologii prof. Maria Muszyńska, przeprowadziła konkurs biologiczny z certyfikatem, prezentowała w jaki sposób przeprowadzać badania z użyciem mikroskopów. W sali językowej nauczyciel j. francuskiego i opiekun Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego prof. Artur Ciempa, akompaniował dziewczętom z klasy turystyczno-językowej na gitarze, które śpiewały piosenki turystyczne, a na stołach na odwiedzających czekał francuski poczęstunek. Bardzo dużym powodzeniem z kolei cieszyła się sala, w której serwowane były smaczne, chrupiące tosty – tu o dobre samopoczucie zwiedzających zadbały profesorki: Ilona Mróz i Sylwia Wiśniowska-Augustyn oraz pedagog Wioleta Mocek-Kupis. Nad całością czuwały dyrektorki szkoły: Jolanta Ozimek i Iwona Czech.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group