Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4836
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: BZ WBK Press Foto 2010

Czwartek, 3 marca 2011, 6:57
Aktualizacja: 6:58
Autor: PAW
Wałbrzych: BZ WBK Press Foto 2010
Zdjęcie Roku 2010
Fot. użyczone
Najlepsze fotografie polskich reporterów, nagrodzone w szóstej edycji BZ WBK Press Foto, będzie można oglądać od dziś 3 marca
w Galerii Książki Biblioteki pod Atlantami.

Wernisaż zwycięskich zdjęć z ostatniej edycji konkursu rozpocznie się 3 marca 2011 roku o godzinie 16.00 w siedzibie galerii w Wałbrzychu przy Rynku 9.

BZ WBK Press Foto 2010 to już szósta edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do fotografów prasowych, którego organizatorem jest

Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik „Rzeczpospolita”. Ostatnia edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze strony fotoreporterów. Do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy prac nadesłanych przez 368 autorów.
- Konkurs ten promuje polską fotografię prasową w najlepszym wydaniu. Bardzo się cieszę, że te wspaniałe zdjęcia, będą prezentowane w naszym mieście – mówi Ewa Paciorek, Dyrektor 1 Oddziału Banku Zachodniego WBK w Wałbrzychu.

Jury składające się z czołowych polski fotoedytorów, pod przewodnictwem Wojciecha Druszcza, wyróżniło Zdjęcie Roku oraz przyznało nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w kategoriach Społeczeństwo, Portret, Wydarzenia, Cywilizacja, Przyroda i środowisko naturalne, Sport, oraz w pojawiającej się po raz pierwszy kategorii Fotokast. Nagrody specjalne przyznały Bank Zachodni WBK oraz „Rzeczpospolita”. Łączna pula wygranych w szóstej edycji konkursu wyniosła 110 tysięcy złotych.

Zwycięzcą BZ WBK Press Foto 2010 został Łukasz Ostalski z agencji fotograficznej Reporter, któremu udało się w niezwykły sposób uchwycić spotkanie Władimira Putina z Donaldem Tuskiem na molo w Sopocie, 1 września 2009 roku.

Nowością tegorocznej edycji konkursu jest pojawienie się kategorii Fotokast, czyli multimedialnej wersji fotoreportażu. Nagrodę główną w tej kategorii zdobył Tomasz Pulsakowski za materiał o kolei transsyberyjskiej.

Ekspozycja w Wałbrzychu pozostanie do 1 kwietnia. Dla zwiedzających będzie dostępna od poniedziałku do piątku, od godziny 10.00 do 16.00.

Pełną listę zwycięzców oraz galerię nagrodzonych prac wraz z komentarzami autorów, można znaleźć na stronie internetowej konkursu: www.bzwbkpressfoto.pl.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group