Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4488
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Casting do filmu „Riese” w Zamku Książ

Czwartek, 31 maja 2012, 7:40
Aktualizacja: 16:03
Autor: Karolina Kurban
Wałbrzych: Casting do filmu „Riese” w Zamku Książ
Fot. Karolina Kurban
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się casting do filmu historycznego o kompleksie „Riese”. Casting zorganizowano w Zamku Książ. Wzięło w nim udział około 300 mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Rejestracja zainteresowanych przygodą w filmie rozpoczęła się o godzinie 14.00, sam casting zaczął się o godzinie 16.00 i trwał do późnych godzin wieczornych.

- Casting do filmu „O księżniczce Daisy” cieszył się tak dużym powodzeniem, jak i ten dzisiejszy do nowej produkcji. Przybyłych oceniała 6-osobowa komisja. W filmie wystąpiły takie osoby jak: Anna Nowaczyk, odtwórczyni najstarszego wcielenia księżniczki Daisy, czy Karolina Urbańska – wspominały wcześniejszy casting Justyna Janus – Konarska wraz z Kamilą Cybulską, które i tym razem pomagały przy rejestracji i wyjaśniały wątpliwości wszystkim przybyłym.

Tłum przed salą niepokoił się przed rozpoczęciem castingu. Zestresowani ludzie w różnym wieku czekali niecierpliwie w kolejce.
- Na castingu do filmu jestem po raz drugi. Podczas wcześniejszego mama się dostała, a moja kandydatura odpadła. Ale się nie poddałam i jestem ponownie – mówiła trzynastoletnia Natalia.
- Atmosfera castingu wciąga. Godziny wyczekiwania na swoją kolej już nam nie przeszkadzają. W swoim gronie czujemy się jak wielka rodzina. Poznaliśmy się na castingu do filmu „O księżniczce Daisy”, wystąpiliśmy w nim, a teraz spotykamy się systematycznie, mając nadzieję, że ponownie uda nam się połączyć zabawę z wcielaniem się w różne poważne role przy nowej produkcji – z radością i pasją opowiadała Małgorzata Bany (nauczycielka PSP nr 6 w Kuźnicach) wraz ze swoją córką.

- W związku z bogatą historią zamku znów postanowiliśmy przeprowadzić casting w Wałbrzychu. Zamek Książ nadaje od początku klimat nowej produkcji. Poszukujemy w szczególności dzieci w wieku od 7 do 12 lat oraz osoby starsze, pasujące do wizji historycznej filmu. Zauważam też twarze z ubiegłego roku do filmu „O księżniczce Daisy” – Maciej Kieres, reżyser koprodukcji TVP i OKiS nie krył zadowolenia z tak licznego przybycia różnych osobowości.

Wpisujący się w wymagania reżysera, do castingu przystąpili m.in. Dominika Wenrycz (11 lat) ze swoim dziadkiem (76 lat) czy Oliwia Lew (pierwsze aktorskie kroki stawiała w Teatrze Dramatycznym w spektaklu „O przyrodzie”) z bratem (13 lat) i mamą (33 lata). Popisem energii wykazała się Julia Makowska, dziewięciolatka, której jednym z marzeń jest aktorstwo. Komisja nie zadawała skomplikowanych pytań, przypatrywała się mimice oraz gestom w różnego typu sytuacjach.

Ogłoszenie wyników planowane jest na 3 czerwca, a sam udział w produkcji między 11 czerwca a 6 lipca.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group