Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Castingi w filharmonii

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 18 sierpnia 2010, 8:00
Aktualizacja: 12:36
Autor: Sven
Casting to wielkie przeżycie dla młodych ludzi
Fot. Krzysztof Żarkowski
Filharmonia Sudecka bardzo intensywnie przygotowuje się do wystawienia opery Traviata. Spektakl zostanie pokazany w Starej Kopalni pod koniec września.

Anna Długołęcka, która ma wyreżyserować przedstawienie, zajmuje się także scenografią i kostiumami oraz koordynuje nabór modeli, aktorów i statystów. We wtorek odbył się drugi casting. Przybyło kilkanaście dziewcząt i chłopców, którzy wypełnili kwestionariusze i zostali sfotografowane. Uzupełnili grupę wybraną kilka dni temu na pierwszym castingu.

W czwartek 26 sierpnia o godzinie 17.00 odbędzie się w filharmonii kolejne spotkanie. Wtedy jednak wszyscy mają pojawić się ze strojami wyszperanymi z babcinych szaf. Będą one podstawą do stworzenia kostiumów.

Wśród zebranych nastolatek, niewielkie zaniepokojenie wzbudziła informacja, że główna bohaterka opery Giuseppe Verdiego jest kurtyzaną. Okazało się, że młodzi ludzie nie znają także „Damy Kameliowej” będącej kanwą libretta. Nie jest to jednak żaden problem. Dostali zadanie domowe, polegające właśnie na uzupełnieniu wiedzy.

Następnym razem 26 sierpnia oczekiwane są kolejne osoby, pragnące zagrać w przygotowywanym spektaklu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group