Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4351
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Centrum Biznesu w Jaworzynie

Środa, 1 marca 2023, 8:38
Aktualizacja: 8:59
Autor: red
REGION: Centrum Biznesu w Jaworzynie
Fot. WSSE "Invest Park"
Ząbkowice Śląskie, Brzeg, Wałbrzych, Nysa – to miasta, w których Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST–PARK” tworzy obecnie hale przemysłowo–magazynowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Teraz do tego grona dołączyła Jaworzyna Śląska. We wtorek (28.02) odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod budowę obiektu.
- Nowa hala przemysłowo-magazynowa to realna inwestycja w przyszłość Jaworzyny i okolicznych samorządów. Inwestycja w budowę tego Centrum Biznesu to efekt synergii i zaangażowania wielu osób. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zainicjowania programu budowy hal przemysłowych. Szczególne jednak podziękowania kieruję w stronę naszych inwestorów i przedsiębiorców, którzy widząc potencjał regionu zdecydowali się na współpracę z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną - mówił podczas uroczystości Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka.

Będzie to już kolejna hala przemysłowo-magazynowa, którą przedsiębiorcom zaproponuje Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”. Podobnie jak inne hale, obiekt w Jaworzynie liczyć będzie 6.000 m2 przestrzeni przemysłowej, biurowej i socjalnej, a ponadto rozwiniętą infrastrukturę towarzyszącą. Istotę inwestycji w swojej wypowiedzi podkreślał Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. - Cieszymy się, że na inwestycje na Dolnym Śląsku decydują się kolejne duże koncerny, ale pamiętamy, że solą polskiej i dolnośląskiej gospodarki są przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa. Stąd właśnie program budowy hal, które przeznaczone mają być do użytkowania przez te firmy, których na tym etapie rozwoju nie stać na budowę własnej infrastruktury. Program ten jest odpowiedzią na potrzeby biznesu, o których często jako samorządowcy słyszymy w bezpośrednich rozmowach z naszymi polskimi, dolnośląskimi przedsiębiorcami.

W podobnym tonie o realizowanej inwestycji wypowiadał się Grzegorz Grzegorzewicz, czyli Burmistrz Jaworzyny Śląskiej. - W końcu naszedł ten upragniony dzień! Było wiele wątpliwości, ale ja mocno wierzyłem w to, że ta inwestycja powstanie. I w końcu mamy tę chwilę. Budowa Lokalnego Centrum Biznesu będzie ogromnym impulsem dla całej Gminy i z pewnością skutecznie przyczyni się do pozyskania kolejnych inwestorów. Dziękuje Panu Prezesowi Piotrowi Wojtyczce, dziękuję pracownikom Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz parlamentarzystom za determinację w realizacji tego projektu.

Wykonawcą hali jest firma Pekabex Bet S.A. Inwestycja kosztować będzie blisko 26 milionów złotych brutto, a zakończenie budowy planowane jest na koniec września 2023 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group