Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2180
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Centrum otwarte

Poniedziałek, 23 grudnia 2019, 11:33
Aktualizacja: Wtorek, 24 grudnia 2019, 9:20
Autor: red
REGION, Głuszyca: Centrum otwarte
Fot. użyczone
Po miesiącach prac i oczekiwań w końcu jest gotowe – głuszyckie Centrum Przesiadkowe przy ul. Łukasiewicza zostało oficjalnie otwarte przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja, lidera Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz Burmistrza Głuszycy Romana Głoda. Obecni na otwarciu byli również przedstawiciele Posłów RP regionu wałbrzyskiego, Radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy Głuszycy.

Zarówno Prezydent Szełemej, jak i Burmistrz Głód wyrazili swoje zadowolenia z powstania Centrum, które przysłuży się nie tylko mieszkańcom, ale też turystom. Podkreślali również to, że dzięki środkom pozyskanym przy pomocy Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej takie miejscowości jak Głuszyca mogą liczyć na dodatkowe pieniądze z Unii Europejskiej.

W skład Centrum wchodzi wiata oraz zatoka autobusowa, przestronny parking na ok. 180 samochodów, miejsca postojowe dla rowerów, motorowerów czy motocykli. Na użytek rowerzystów oddane zostały też dwa punkty, w których znajdują się myjki i podstawowe narzędzia do naprawy. Do dyspozycji została oddana poczekalnia oraz toalety. Miejsce jest oświetlone i monitorowane, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

Przy okazji otwarcia Centrum odbył się Jarmark Świąteczny organizowany prze Centrum Kultury-MBP oraz przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuszycy. Nie zabrakło świątecznych stroików, dekoracji, lokalnych przysmaków oraz wspólnego kolędowania.

Na realizację projektu „Sowiogórski Raj - budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy" Gmina Głuszyca otrzymała prawie 2,9 mln zł dofinansowania w ramach Osi Priorytetowej nr 3 „Gospodarka niskoemisyjna" działania nr 3.4 „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych" Poddziałania nr 3.4.4 „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych – ZIT AW" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group