Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4514
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Chcę być elektrykiem. Od czego zacząć przygotowanie do zawodu?

Czwartek, 15 kwietnia 2021, 9:24
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Chcę być elektrykiem. Od czego zacząć przygotowanie do zawodu?
Fot. pixabay.com
Na początek kilka faktów. Elektryk to jeden z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów od lat. Cieszy się dużym uznaniem społecznym. Choć samowolnych robotników – „elektryków” na budowach, którzy chcą zarobić więcej i obniżyć koszty inwestora jest wielu, to jest to bardzo ryzykowne. Dużo wypadków dzieje się właśnie z braku wiedzy i przygotowania do wykonywania zawodu. Dlatego by pracować jako elektryk, musisz posiadać uprawnienia.

Jak zdobyć uprawnienia? Czy na kurs można się zapisać nie mając zielonego pojęcia o prądzie? Kogo policealne szkoły zapraszają do kształcenia? W jakim czasie zdobędziesz kwalifikacje do wykonywania zawodu?

Elektryk- zawód nie tylko po zawodówce i technikum

Zawód elektryka możesz wykonywać nie tylko, gdy skończysz szkołę zawodową czy technikum o tym profilu. Obecnie wystarczy podejść do egzaminu państwowego, a wcześniej przygotować się do niego na kursie w szkole policealnej.

Jeden z przykładów https://viessmann.plus/technik-elektryk-szkola-policealna-dla-doroslych. Szkoła zaprasza wszystkich, którzy chcą zdobyć uprawnienia do pracy w zawodzie elektryka. Jedyne wymagania to ukończone 18 lat. Górnej granicy nie ma, więc na każdym etapie życia można się przekwalifikować bądź zdobyć dodatkowy zawód. Jeśli pracujesz na budowie, na produkcji, w innych obszarach, gdzie stykasz się z prądem, rozszerzenie kompetencji wpłynie na rozwój kariery. To zazwyczaj przekłada się na lepsze pieniądze.

Dużym plusem jest obecnie kształcenie przez internet. We wspomnianej szkole zajęcia teoretyczne odbywają się w formie wykładów online, organizowanych na specjalnej platformie. Wykłady są na żywo w godzinach wieczornych, poza tym odsłuchasz ich w dowolnym momencie.

Jak przygotować się do kursu?

Nie musisz robić kompletnie nic w tym kierunku. Wspomniana Szkoła Partnerska Viessmann oferuje kurs od podstaw, czyli nie jest wymagane jakiekolwiek przygotowanie przed rozpoczęciem zajęć. Naukę ułatwia zamiłowanie do przedmiotów ścisłych, matematyki i fizyki. Kurs trwa rok, co jest bardzo atrakcyjnym sposobem zdobycia nowych kompetencji w tak krótkim czasie. Plusem odbycia szkolenia w tej szkole są dodatkowe uprawnienia, montażu i uruchamiania urządzeń i systemów firmy Viessmann. Jest to czołowy producent systemów grzewczych, chłodniczych, przemysłowych na świecie. Zapisując się na kurs, uczysz się od najlepszych, a przy okazji zyskujesz dodatkowe uprawnienia i kwalifikacje.

Jedyne co musisz zrobić, by zostać elektrykiem, to zapisać się na kurs. Zapisy na najbliższy rok już trwają, liczy się kolejność miejsc, więc nie ma na co czekać.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group