Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2757
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Chełmiec zdobyty

Poniedziałek, 9 września 2019, 10:22
Aktualizacja: Środa, 11 września 2019, 7:54
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Chełmiec zdobyty
Fot. UM Szczawno–Zdrój
Mimo deszczowej aury pierwszy weekend z udostępnioną na Chełmcu wieżą widokową uważamy za udany.

Jak już z pisaliśmy, gmina Szczawno-Zdrój odzyskała administrowanie szczytem oraz znajdującą się na nim nieruchomością - czyli wieżę widokową. Wieża przez ostatnie lata nie była udostępniana turystom, ale wraz z przejęciem obiektu przez gminę – to się natychmiast zmieniło.
Pierwszy, prawdziwie turystyczny weekend to 7 i 8 września, kiedy to samorząd zorganizował coś w rodzaju spontanicznego otwarcia obiektu.
Zorganizowaliśmy wyprawę rowerową na szczyt – pomysłodawcą i „przewodnikiem” był wiceburmistrz Łukasz Kurjata, miłośnik sportów rowerowych, a na wszystkich turystów odwiedzających tego dnia Chełmiec, czekały niespodzianki: gadżety promocyjne gminy, mapy, słodycze a przede wszystkim pieczątka – obowiązkowa zdobycz dla każdego szanującego się turysty! Do akcji gminy przyłączyli się radni, którzy ufundowali poczęstunek, ciepłe posiłki i napoje.

W niedzielę turyści także odwiedzili Chełmiec i mogli wejść na wieżę – i tak będzie na pewno co najmniej do końca września – wieża będzie weekendowo udostępniana w godzinach 9:00-17:00. W międzyczasie gmina inwentaryzuje obiekt i analizuje wszystkie konieczne do wykonania prace, by miejsce było w pełni bezpieczne.
- Cieszę się, że sporo osób odwiedziło Chełmiec podczas minionego weekendu i zapraszam na kolejne – mówi Marek Fedoruk burmistrz Szczawna-Zdroju. – Jeszcze dużo do zrobienia przed nami, ale jest wykonany pierwszy krok i bardzo pozytywny odzew wśród turystów świadczy, że warto w Chełmiec zainwestować i uczynić go atrakcją turystyczną.

Gmina właśnie zleciła opracowanie koncepcji zagospodarowania obiektu.

Twoja reakcja na artykuł?

11
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group