Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5013
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce/Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Ciekawa inicjatywa

Sobota, 12 września 2020, 10:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 września 2020, 8:12
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce/Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Ciekawa inicjatywa
Fot. Michał Foryś/facebook
– Przez ostatnie kilka miesięcy przygotowywałem coś, co z całą pewnością uszczęśliwi niejedną osobę, a dziś można już odsłonić rąbka tajemnicy i podzielić się z Państwem całością pomysłu – mówi radny Rady Miejskiej Boguszowa–Gorc Michał Foryś.

Na specjalne zaproszenie w Boguszowie-Gorcach pojawił się przedstawiciel firmy blinkee.city - elektryczne skutery i hulajnogi dostępne za pomocą aplikacji mobilnej w Waszych telefonach!
- Czy pomysł ma sens? Oczywiście, że TAK! Oprócz świetnej rozrywki dla mieszkańców w różnym wieku, zyskujemy: ekologiczny transport - mniej spalin, atrakcję turystyczną, możliwość wprowadzenia rozwiązań stosowanych w dużych miastach - np. Uber Eats = nowe miejsca pracy, docieranie do miejsc mniej skomunikowanych - np. Góra Dzikowiec - informuje radny Foryś.

Klub Radnych wnioskować będzie o to, aby program skuterów oraz hulajnóg w systemie pilotażowym (dwa miesiące - październik i listopad) mógł wystartować jeszcze w tym roku, natomiast w projektach do budżetu na rok 2021 radni z tego klubu złożą wniosek, aby zabezpieczyć środki i aby mieszkańcy mogli cieszyć się skuterami oraz hulajnogami przez cały rok.

W spotkaniu wziął udział Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju - Michał Broda oraz przedstawiciel działu marketingu Miasta Wałbrzych - wszystko po to, aby stworzyć sieć trzech miast i aby mieszkańcy tych trzech miast mogli wsiąść na skuter (czy też hulajnogę) w Boguszowie-Gorcach i swobodnie pojechać do Szczawna-Zdroju czy Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

12
60%
Cieszy
5
25%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group