Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5646
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ciekawa prelekcja

Piątek, 6 marca 2020, 8:44
Aktualizacja: Sobota, 7 marca 2020, 8:00
Autor: red
REGION: Ciekawa prelekcja
Fot. użyczone
W minioną sobotę 25 osób z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków wzięło udział w bardzo ciekawej prelekcji. Prelekcja, na temat "Prawdziwej historii Bursztynowej Komnaty" odbyła się w Forcie Ostróg w Srebrnej Górze i poprowadził ją Olaf Popkiewicz – archeolog, poszukiwacz historii i skarbów (w Polsat Play współprowadzi program „Poszukiwacze historii”).

- Poznaliśmy historię Bursztynowej Komnaty od czasów jej powstania jako tzw. bursztynowy gabinet w podberlińskim zamku Charlottenburg poprzez jego przekazanie jako prezent Piotrowi I Wielkiemu i rozbudowę do słynnej komnaty aż po tajemnicze zaginięcie pod koniec II wojny światowej – mówi Maciej Pawlik, rzecznik prasowy DTMZ.

- Serdecznie dziękujemy Olafowi za tak wyczerpujący i emocjonalnie niebanalny wykład - dziękuje Robert Matwiejów, szef Grupy.
Po zakończonej prelekcji był czas na zadawanie pytań Olafowi, jak i na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia ze słynnym poszukiwaczem historii. Chętni mieli również okazję do nocnego zwiedzania zakamarków Fortu Ostróg.

21 marca Grupa pod dowództwem Roberta Matwiejów pojawi się pod Zamkiem Cisy na tradycyjnym wiosennym zlocie. W programie porządkowanie terenu (wszelkie zgody i pozwolenia już są), pożegnanie zimy poprzez utopienie symbolicznej Marzanny, zwiedzanie zamku, wspólne ognisko oraz mini-turniej strzelecki zorganizowany przez sekcję wojskową DTMZ.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group