Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2642
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ciekawa wystawa do obejrzenia w Galerii pod Atlantami

Środa, 7 września 2016, 8:30
Autor: red
Wałbrzych: Ciekawa wystawa do obejrzenia w Galerii pod Atlantami
Fot. użyczone
Zdjęcia twarzy widocznych w chmurach, płomieniach, wodzie i piasku, a także misternie ułożone kolaże można było obejrzeć na wernisażu prac Bożeny Mazurkiewicz „Być inaczej", który odbył się w Galerii pod Atlantami.

Gośćmi wernisażu, który otworzył wiceprezydent Zygmunt Nowaczyk, byli wałbrzyscy artyści, mieszkańcy naszego miasta oraz młodzież z PSP nr 28, dla której była to doskonała lekcja plastyki.

Pochodząca z Bolesławca artystka w swoich pracach stara się odnaleźć odpowiedź na pytania: kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Na wystawie zaprezentowała nietypowe kolaże zdjęciowe składające się z ok. 3000-3500 fragmentów wykonanych przez siebie zdjęć. Pocięte na różnej wielkości trójkąty tworzą kompozycję malarską, w której wnikliwy obserwator może doszukać się profili ludzkich i demonicznych twarzy. Odnośnikiem do tego obrazu jest seria prac fotograficznych, które ukazują profile twarzy zawartych w dużej pracy. Wszystkie zdjęcia są oryginalne, bez jakiejkolwiek ingerencji komputerowej i są w wersji pojedynczej.

Wystawę oglądać można od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group