Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3644
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: CK–MBP zaprasza do Kina Letniego na film o księżnej Daisy

Czwartek, 7 sierpnia 2014, 9:00
Autor: organizatorzy
Głuszyca: CK–MBP zaprasza do Kina Letniego na film o księżnej Daisy
Fot. użyczone
Dzisiaj o godz. 21 w Ogrodzie Jordanowskim zostanie wyemitowany film ,,Daisy – wspomnienie minionego świata”, opowiadający o losach niezwykłej kobiety władającej zamkiem Książ. Wstęp wolny.

W ponadgodzinnej opowieści o barwnych losach Daisy von Pless, wędrujemy razem z bohaterką nie tylko po jej burzliwych losach, ale także odkrywamy codzienne oblicze życia Europy i Śląska przełomu XIX i I połowy XX wieku. W realizacji dokumentu uczestniczyło prawie 200 statystów z Wałbrzycha i okolic, Pszczyny oraz przedstawiciele grup rekonstrukcyjnych z całej Polski. Film, z wykorzystaniem scen fabularyzowanych z kostiumami i elementami scenograficznymi, stanowi jedyny film dokumentalny związany z postacią bohaterki, a także cenny materiał edukacyjny, wspierający poznanie tajemnic Dolnego Śląska wśród jego mieszkańców.

- Projekcja w najbliższy czwartek, 7 sierpnia o godz. 21 w Ogrodzie Jordanowskim. W przypadku niesprzyjającej pogody, emisja filmu odbędzie się w sali widowiskowej CK-MBP naprzeciw Ogrodu Jordanowskiego – zaprasza Monika Bisek-Grąz, p.o. dyrektora Ck-MBP.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Fundacja Łukasza Kazka ,,Świat, którego już nie ma…”, Gmina Głuszyca, Centrum Kultury-MBP- samorządowa instytucja kultury Gminy Głuszyca.

Kolejna projekcja filmowa – tym razem nt. tajemnic Riese - już 21 sierpnia.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group