Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2424
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Co było, a co będzie?

Środa, 17 lutego 2021, 6:34
Autor: red
Wałbrzych: Co było, a co będzie?
Fot. organizatorzy
Za nami pierwsze w tym roku Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni.

W najbliższym czasie Stara Kopalnia zaprasza na otwarcie wystawy, popołudniowe zajęcia edukacyjne online oraz następną edycję Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi.

W minioną sobotę odbyło się pierwsze w tym roku Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi. Dwugodzinna wycieczka, podczas której uczestnicy pod okiem przewodnika, za pomocą specjalnego ekwipunku i podziemnych prac wcielają się w rolę górników. Na kolejną edycję Stara Kopalnia zaprasza już 27 lutego – szczegóły i bilety są dostępne na stronie www.starakopalnia.pl. Zwiedzanie jest skierowane do osób powyżej 10-go roku życia.

W tym tygodniu pojawi się także nowość w ofercie instytucji – Popołudnia ze Starą Kopalnią w Wałbrzychu. W każde piątkowe popołudnie o godzinie 16:30 instytucja zaprasza na specjalne zajęcia edukacyjne w formie online, które będą skierowane do osób indywidualnych, dla dzieci w przedziale wiekowym 8-12 lat. Już w najbliższy piątek - 19 lutego podczas pierwszego spotkania Stara Kopalnia zaprasza na lekcję muzealną „W lisiej kopalni”. Zajęcia mają na celu wprowadzić uczestników w wirtualny świat górniczych opowieści, legend i tajemniczych postaci. Każdy zainteresowany dowie się czym jest legenda, dlaczego lis jest ważny dla Starej Kopalni i co symbolizuje. Zwieńczeniem zajęć będzie wykonanie liska techniką origami. Tematy kolejnych lekcji oraz bilety znajdują się na stronie internetowej.

W niedzielę 21 lutego odbędzie się otwarcie wystawy Anity Andrzejewskiej OUTSIDE IN w ramach V Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii. Anita Andrzejewska to absolwentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Współpracuje z Galerią Leica w Warszawie i Gallerie Camera Obscura w Paryżu. Specjalizuje się w tradycyjnej fotografii srebrowej. Stypendystka Ministra Kultury. Zdobywczyni licznych nagród krajowych i zagranicznych. Swoje prace wystawiała w Islandii, Japonii, Kanadzie, USA, Iranie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, na Węgrzech i Słowacji. Jest autorką kilkunastu indywidualnych wystaw fotograficznych. Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne, łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, w Stambule, w Turynie i Genui, kilkakrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno-literackie w Teheranie, Isfahanie, Szirazie i Jazdzie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 i będzie podzielone na grupy: I grupa 17.00 – 17.25, II grupa 17.30 -17.55, III grupa 18.00 – 18.25, IV grupa 18.30 – 18.55, V grupa 19.00 – 19.25, VI grupa 19.30 – 19.55. Konieczna jest wcześniejsza awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl. Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą oraz zachowanie dystansu. Ekspozycja będzie dostępna w galerii budynku B10 do 10 kwietnia 2021. Organizatorem Weekendu Fotografii 2021 jest Wałbrzyski Klub Fotograficzny, kuratorem wystawy - Jarosław Michalak.

W przestrzeniach instytucji można zobaczyć również wystawę malarstwa Jana Lebensteina. W Galerii Sztuki Współczesnej znajduje się ponad 70 prac artysty pochodzących z różnych okresów jego działalności. Wstęp na ekspozycję jest wolny, czynne codziennie w godzinach 10.00-17.00.

Stara Kopalnia codziennie zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem – od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00 (ostatnie wejście o 15.00), w soboty i niedziele w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o 16.00). Zwiedzanie odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym – obowiązuje zakrywanie nosa i ust, dystans społeczny oraz dezynfekcja rąk. Bilety można kupić bezpośrednio w kasie lub przez stronę internetową.

Stara Kopalnia zaprasza również na swoje media społecznościowe – na Facebook’u instytucji co drugi wtorek publikowane są materiały z serii „Spotkania ze sztuką”, co drugi czwartek pojawia się materiał z nowego cyklu „Górnicze historie”, w którym muzealnicy opowiadają o różnych ciekawostkach związanych z górnictwem regionu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group