Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4408
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Co czeka wałbrzyski sport w 2024 roku?

Środa, 14 lutego 2024, 8:35
Aktualizacja: 9:18
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Co czeka wałbrzyski sport w 2024 roku?
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Wtorkowe popołudnie pod znakiem sportu. Najpierw na konferencji prasowej prezydent Roman Szełemej wraz ze swoimi współpracownikami opowiedzieli o wsparciu dla wałbrzyskich klubów i najważniejszych imprezach sportowych w tym roku, a następnie wręczyli powołania nowym członkom Rady Sportu.
- Bez wątpienia czekają nas wspaniałe imprezy. Zaczynamy od Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, potem Potrójna Korona i Alkatraz, a w drugiej połowie roku Toyota Półmaraton Wałbrzych i Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie olimpijskim - mówi prezydent Szełemej.

Najważniejszą inwestycją infrastrukturalną dotyczącą bezpośrednio wałbrzyskiego sportu, jest obecnie całkowita modernizacja obiektu sportowego na Nowym Mieście.

- Inwestujemy w infrastrukturę sportową od wielu lat - mówi prezydent. - Wystarczy popatrzeć na kompleks Aqua Zdrój, który kosztował około 110 milionów złotych. My skupiamy się teraz na Nowym Mieście, ale powstają w Wałbrzychu kolejne obiekty, jak choćby nowoczesna hala Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa.

Mówiąc o wsparciu dla wałbrzyskich klubów sportowych i samych sportowców mówiono o stypendiach przyznawanych zawodnikom, a także o konkretnym wsparciu finansowym dla klubów.

- MZUK od niedawna wspiera wałbrzyskich piłkarzy - zaczyna ten temat prezydent. - Zamek Książ jest głównym sponsorem koszykarzy Górnika, którzy walczą o upragniony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Miasto jednak musi się skupiać na wydawaniu środków na wychowanie młodzieży poprzez sport i rekreację.

Twoja reakcja na artykuł?

9
39%
Cieszy
3
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
13%
Złości
7
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group