Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 4058
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Co dalej z wałbrzyskim sportem?

Poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 8:36
Aktualizacja: Środa, 29 kwietnia 2020, 8:47
Autor: PAW
Wałbrzych: Co dalej z wałbrzyskim sportem?
Fot. red
Jaka panuje sytuacja w Polsce i na świecie każdy widzi. Wiele osób ze środowiska sportowego zastanawia się, jak będą funkcjonowały kluby sportowe po zniesieniu obostrzeń.

Radny Jacek Szwajgier podczas zdalnej sesji rady miasta zadał właśnie pytanie dotyczące przyszłości wałbrzyskich klubów sportowych.
- Zawodnicy nie grają, bo nie mogą. Część z nich pobiera wynagrodzenia i obciąża budżet miasta. Chcemy zapewne wszyscy, by te drużyny nadal występowały w rozgrywkach ligowych i reprezentowały Wałbrzych na arenie krajowej - mówi Jacek Szwajgier.

Prezydent Roman Szełemej nie ukrywa, że przed klubami sportowymi bardzo ciężki czas.
- Pracujemy nad tym w tej skomplikowanej sytuacji, jak znaleźć formułę wsparcia dla klubów - mówi Szełemej. - Chodzi o to, by kluby mogły przetrwać ten natrudniejszy czas. Jesteśmy w stałym kontakcie ze środowiskiem sportowym w Wałbrzychu i znamy problemy. Prawda jest taka, że większość klubów w dużej mierze jest uzależniona od dotacji miejskich. To one stanowią 60, 70, a nieraz 80 procent budżetu klubu. Przepisy nie pozwalają nam w obecnej sytuacji przekazywać dotacji, bowiem rozgrywki się nie odbywają. W najbliższych tygodniach zaprezentujemy pakiet wsparcia dla ludzi sportu i ludzi kultury. W pierwszej kolejności zajęliśmy się problemami przedsiębiorców, bo oni dają miejsca pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
1
6%
Hahaha
3
17%
Nudzi
1
6%
Smuci
7
39%
Złości
5
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group