Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co z remontem basenu przy ZS nr 4?

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 1 października 2012, 11:37
Aktualizacja: Wtorek, 2 października 2012, 7:38
Autor: PAW
Fot. PAW
Ostatnio pojawiły się niepokojące informacje, że zagrożona jest inwestycja dotycząca kapitalnego remontu basenu przy Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu.

Przypomnijmy, że w grudniu 2008 roku basen został zamknięty z powodu złego stanu technicznego oraz awarii instalacji grzewczej. W kwietniu 2012 roku Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podjął decyzję o modernizacji basenu wraz z zapleczem sanitarnym i wszystkimi instalacjami. W budżecie powiatu zabezpieczono na ten cel 5 milionów 400 tysięcy złotych. Ponadto do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego złożony został wniosek o dofinansowanie w ramach realizacji „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2012-2014”. Sejmik przyznał na ten cel 1 milion 500 tysięcy złotych.

W ramach planowanego remontu miały zostać wykonane: przebudowa i poszerzona niecka basenu po to, by spełniała wymogi Polskiego Związku Pływackiego i umożliwiała uzyskanie na basen homologacji, która z kolei pozwoli na przeprowadzenie międzyszkolnych i międzymiastowych zawodów sportowych, kompleksowo przebudowana miała zostać instalacja wodno-kanalizacyjna dla potrzeb basenu i zaplecza, wyremontowana miała być cała hala basenowa warz z zapleczem (w tym remont szatni i łazienek) z dostosowaniem do obowiązujących przepisów i wymogów związanych z uzyskaniem homologacji, wyremontowaniu miały zostać poddane ściany, wykonana nowa posadzka, zamontowane nowe urządzenia basenowe, wyremontowane pomieszczenia podbasenia, wyremontowane zadaszenie basenu, przebudowana instalacja uzdatniania wody basenowej i instalacja obiegu wody dla basenu pływackiego, przebudowana instalacja elektryczna i wyremontowana sieć deszczowa przy obiekcie basenu. Ponadto planowano przebudować instalację wentylacji basenu i zaplecza, kompleksowo przebudować instalację grzewczą, ocieplić budynek, przemurować ściany zewnętrzne, wymienić okna.

Prace miały ruszyć jesienią 2012 roku i potrwać 18 miesięcy, a więc zakończenie remontu planowane było na wiosnę 2014 roku.

Teraz ta data jednak nie jest już taka pewna, bowiem nie dość, że prace jeszcze się nie rozpoczęły, to nawet nie wiadomo, czy Ministerstwo nie cofnie dotacji na tę inwestycję. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego, radny Arkadiusz Mucha dopytywał o szczegóły sprawy i dociekał, w czym tkwi problem. Okazuje się bowiem, że Ministerstwo Sportu i Turystyki wstrzymało się z przekazaniem dotacji na remont basenu. Powodem jest odzyskanie przez Wałbrzych statusu miasta na prawach powiatu. Od początku przyszłego roku Zespół Szkół nr 4 wraz z basenem będą podlegać Gminie Wałbrzych. Teraz najważniejszą kwestią pozostaje, czy Ministerstwo utrzyma dotację na remont dla Gminy Wałbrzych, czy też wycofa się z tego projektu. Roman Szełemej zapewniał kilkakrotnie, że inwestycje zaplanowane przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu będą kontynuowane przez Gminę Wałbrzych. Była tu oczywiście również mowa o remoncie basenu przy ZS nr 4.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group