Czytających: 5224

Góry Sowie: Cross Country na Wielkiej Sowie

Niedziela, 9 sierpnia 2009, 19:46
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 15:03
Piotr Iciaszek z Wałbrzycha zwyciężył w kategorii Masters, a Bartosz Łysak z kolarskiego Górnika Wałbrzych zajął 3 miejsce w kategorii OPEN, w rozegranych w Górach Sowich Mistrzostwach Dolnego Śląska MTB Cross Country. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników.

W masterach żadnych szans rywalom nie dał Wałbrzyszanin Piotr Iciaszek, który trasę przejechał w 35 minut 31 sekund. Także na podium, ale jego najniższym stopniu stanął startujący dla Górnika Wałbrzych Bartosz Łysak. Jemu w kategorii OPEN trasę udało się pokonać w 31 minut 57 sekund. Najszybszy ze wszystkich startujących zawodników okazał się Dariusz Batek z Rybnika, który 8,8 kilometra przejechał w 28 minut 39 sekund.

3 Krzysztof Paluszek – Głuszyca – 35:49

W kategorii młodziczka bezkonkurencyjna okazała się Anna Stelmach z Jaworzyny Śląskiej, która blisko 9-kilometrową trasę przejechała w czasie 49 minut 34 sekund. Na drugim miejscu znalazła się jeżdżąca dla Sirbudu Wałbrzych Karolina Piotrowska, a na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Wolska z Górnika Wałbrzych

1 Anna Stelmach – Karolina Jaworzyna Śląska 49:34
2 Karolina Piotrowska – Sirbud Wałbrzych 51:13
3 Karolina Wolska – Górnik Wałbrzych 53:57

Z Ludwikowic Kłodzkich przez Sowinę, Sokolec na Wielką Sowę najszybciej w kategorii młodzik udało się dojechać Łukaszowi Winiarskiemu z Sirbudu Wałbrzych.

1 Łukasz Winiarski – Sirbud Wałbrzych 38:05
2 Aleks Sołtys – Karolina Jaworzyna Śląska 38:32
3 Piotr Klimek – Zywer Legnica 38:47

Niestety jedyna zawodniczka z Wałbrzycha Urszula Czarnecka zajęła w kategorii Juniorka Młodsza przedostatnią 6 pozycję. Zwyciężyła z czasem 44 minuty 24 sekundy Dorota Silarska ze Złotego Stoku

1 Dorota Silarska - Unia KTM-Racing Złoty Stok – 44:24
2 Anna Kozłowska – Centrum WąSki Nowa Ruda – 48:49
3 Kamila Szewczyk – Karolina Jaworzyna Śląska – 51:19

W kategorii junior młodszy na podium udało się stanąć dwóm zawodnikom reprezentującym wałbrzyskie kluby. Na drugim miejscu znalazł się Michał Czapla z Sirbudu Wałbrzych, a na pozycji trzeciej do mety dojechał Dawid Brudziński z Górnika Wałbrzych.

1 Karolina Kułacz – UKS Orient Euro-Clean Chojnów - 34:21
2 Michał Czapla – Sirbud Wałbrzych - 34:53
3 Dawid Brudziński – Górnik Wałbrzych - 35:46

Wśród juniorek na medalowej pozycji udało się dojechać do mety Martynie Kaźmierczak z Górnika Wałbrzych. Wyprzedziła ją tylko Monika Brzeźna ze Ślęzy Sobótka.

1 Monika Brzeźna - Ślęza FELT Sobótka – 41:55
2 Martyna Kaźmierczak – Górnik Wałbrzych - 42:41
3 Anna Kuniej - Ślęza Sobótka – 43:12

W 11-osobowej grupie juniorów na podium także stanęło dwóch wałbrzyskich kolarzy. Arkadiusz Bańdura z Górnika Wałbrzych zajął drugą pozycję, a Michał Wielosik z Sirbudu Wałbrzych miejsce 3.

1 Paweł Kurczab – Boplight Team Świdnica – 33:54
2 Arkadiusz Bańdura – Górnik Wałbrzych – 34:51
3 Michał Wielosik – Sirbud Wałbrzych – 36:00

W elicie kobiet rywalizacji nie było. Wśród trzech startujących pań najlepsza okazała się Natalia Frączek z Górnika Wałbrzych, która osiągnęła czas 41 minut i 54 sekund.

1 Natalia Frączek – Górnik Wałbrzych 41:54
2 Marta Sułek – Boplight Team Świdnica – 42:52
3 Karolina Sobota – Bielawa – 1.02:20

W elicie mężczyzn rywalizowało, aż 22 zawodników. Ponownie na miejscu na podium znalazł się Wałbrzyszanin Bartosz Łysak z Górnika Wałbrzych. Zwyciężył Rafał Alchimowicz z Unii Złoty Stok.

1 Rafał Alchimowicz – Unia KTM-Racing Złoty Stok – 31:38
2 Bartosz Łysak – Górnik Wałbrzych – 31:57
3 Piotr Sułek – Boplight Team Świdnica – 31:59