Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4403
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Ćwiczą przywracanie porządku

Sobota, 17 grudnia 2022, 11:02
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Ćwiczą przywracanie porządku
Fot. KMP Wałbrzych
W zeszłym tygodniu na terenie Stadionu Miejskiego w Świdnicy odbyły się ćwiczenia z zakresu przywracania porządku publicznego na stadionie piłkarskim. Funkcjonariusze mieli okazję przećwiczyć również asystę kroczącą, którą wykonują przy różnego rodzaju manifestacjach. W szkoleniu udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wchodzący w skład IV Nietatowego Pododdziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Dowódcy szkolenia przypomnieli - szczególnie młodym policjantom, którzy w tym lub zeszłym roku rozpoczęli przygodę z mundurem - główne przepisy związane z zabezpieczeniem spotkań sportowych na otwartych obiektach. Ćwiczenia praktyczne polegały również na doskonaleniu taktyki działania pododdziałów Policji w sytuacji przywracania naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego na obiektach sportowych, czyli podczas tzw. zadym stadionowych.

Mundurowi trenowali kilka wcześniej opracowanych już wariantów. Pierwszy dotyczył realizacja zabezpieczenia przyjazdu kibiców gości w rejon stadionu przy ul. Śląskiej w Świdnicy i wprowadzenie ich na sektor. Drugi sytuację, podczas której kibice drużyny przyjezdnej usiłują sforsować ogrodzenie sektora gości i wtargnąć na płytę boiska. Ostatnie ćwiczenie dotyczyło sytuacji, w której kibice klubu gości mieli przerwać ogrodzenie - i po konfrontacji siłowej ze służbą zabezpieczenia spotkania - usiłowali wtargnąć na sektor kibiców miejscowych.

Zajęcia praktyczne były również okazją do przećwiczenia asysty kroczącej, którą wykonuje się przy różnego rodzaju manifestacjach, a także prowadzeniu kibiców przyjezdnych bezpośrednio na stadion piłkarski.

Po szkoleniu dowódcy podsumowali i omówili wyniki prowadzonych czynności. Działania na stadionie przez ul. Śląskiej były ostatnią już w tym roku okazją do wypracowania metod i form współpracy oraz współdziałania policjantów w realnych warunkach zagrożenia.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
2
7%
Hahaha
3
11%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
11%
Złości
17
63%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group