Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5944
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Ćwiczenia na S3 z czołgiem Leopard

Piątek, 22 września 2023, 10:34
Autor: Relacje Regionalne
REGION, Kamienna Góra: Ćwiczenia na S3 z czołgiem Leopard
Fot. Relacje Regionalne
Na kamiennogórskim odcinku drogi S3 odbyły się dziś (czwartek, 21 września) wielkie ćwiczenia służb z udziałem czołgu Leopard.

Założeniem dzisiejszych ćwiczeń było sprawdzenie Powiatowego Planu Ratowniczego na wypadek zdarzenia o charakterze masowym. Służby zmagały się z kilkoma założeniami m.in. wypadkiem komunikacyjnym, jak i zagrożeniem terrorystycznym.
Opis zdarzenia zakładał, że w wyniku prowadzonego pościgu policyjnego na nowopowstałym odcinku drogi S3 doszło do wypadku komunikacyjnego, w którym uczestniczył samochód ciężarowy przewożący ciężki sprzęt wojskowy (czołg Leopard), który spadł z lawety, bus przewożący wycieczkę szkolną, trzy samochody osobowe w tym dwa radiowozy policyjne. W wypadku było wielu rannych. W ramach ćwiczeń przeprowadzono również atak na konwój przewożący więźnia, który w trakcie ucieczki oddał strzały i oddalił się do pobliskiego lasku. W obławie uczestniczyło wielu policjantów, którym pomagał pies policyjny Jukon.

Były to dotychczas największe ćwiczenia zorganizowane na terenie powiatu kamiennogórskiego. Wybuchy, strzały z karabinka Kałasznikow, wiele osób poszkodowanych i duża ilość wykorzystanego sprzętu pozwoliło skontrolować poziom wyszkolenia, a także współdziałanie jednostek straży pożarnej, policji, pogotowia ratunkowego oraz wojska.

Źródło: Relacje Regionalne

Twoja reakcja na artykuł?

9
50%
Cieszy
3
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
5
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group