Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3932
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ćwiczenia transgraniczne

Środa, 10 listopada 2021, 9:36
Aktualizacja: 13:07
Autor: red
REGION: Ćwiczenia transgraniczne
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Hradec–Králové wzięli udział w ćwiczeniach doskonalących współdziałanie służb w zakresie pościgu transgranicznego za uzbrojonymi przestępcami. Działania zrealizowano w ramach projektu pod nazwą: „Wspólne pogranicze – wspólne bezpieczeństwo” – współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

We wtorek funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy i czescy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach transgranicznych w ramach projektu „Wspólne pogranicze - wspólne bezpieczeństwo” w Euroregionie Glacensis. Zadanie praktycznie, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy ćwiczeń, dotyczyło sprawdzania umiejętności prowadzenia działań pościgowych w obrębie granicy dwóch państw - w tym konkretnym przypadku Polski i Republiki Czeskiej. Ćwiczenia obejmowały symulację pościgu za samochodem. Sprawca przestępstwa miał przekroczyć przejście graniczne Tłumaczów - Otovice, gdzie do pomocy skierowani zostali policjanci z Republiki Czeskiej. Czescy funkcjonariusze przy użyciu między innymi kolczatki drogowej dokonali zatrzymania pojazdu oraz sprawcy. Analogiczna sytuacja i działania odbywały się na trasie Broumov - Ścinawka Górna, gdzie tym razem dzięki skoordynowanym działaniom wałbrzyscy policjanci dokonali zatrzymania przestępcy.

Głównym celem wspólnie prowadzonych działań było sprawdzenie w praktyce obowiązujących międzynarodowych procedur przewidzianych przy tego typu zdarzeniach, połączone ze sprawdzeniem komunikacji, przepływu informacji oraz efektem końcowym, czyli koordynacją działań związanych z wystawieniem punktu blokadowego. Dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom, funkcjonariusze zdobyli i udoskonalili umiejętności w prowadzeniu działań pościgowych.

Na zakończenie ćwiczeń przedstawiciele służb biorących udział w działaniach wypracowali wspólne wnioski, które w przypadku wystąpienia podobnej sytuacji w rzeczywistości, usprawnią międzynarodową współpracę. Takie projekty z pewnością przyczynią się do poprawy efektywności pracy Policji na pograniczu i jeszcze lepszej realizacji zadań służbowych, a co za tym idzie, do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group